×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
1. septembris, 2014
Drukāt

KP ļauj apvienoties “Viršiem- A” un “Sumatai”

Foto - LETAFoto - LETA

Konkurences padome (KP) atļāvusi apvienoties AS “Virši-A”, SIA “Viršu nekustamie īpašumi” un SIA “Sumata”, informē KP pārstāve Paula Vilsone.

KP secina, ka darījuma rezultātā ietekme uz konkurenci Latvijā nebūs būtiska, kā arī palielināsies apvienošanās dalībnieku konkurētspēja attiecībā pret lielākajiem degvielas mazumtirgotājiem.

Padomē skaidro, ka konkrētais uzņēmumu apvienošanās process sastāv no trim darījumiem.

Pirmais darījums noslēgts 2013. gada izskaņā, kad SIA “Viršu nekustamie īpašumi” no SIA “Sumata” iegādājās degvielas uzpildes staciju (DUS) Pūrē, kuru jaunais īpašnieks iznomāja SIA “Virši-A”. Apvienošanās turpinājās šā gada sākumā, kad SIA “Sumata” noslēdza līgumu ar SIA “Virši-A” par DUS iznomāšanu Kandavā, kur ar savu preču zīmi “Virši-A” degvielas mazumtirdzniecību turpināja jaunais nomnieks. Savukārt apvienošanās noslēgta ar AS “Virši-A” četru DUS Kurzemes reģionā – Ventspilī, Ēdolē, Ugālē un Jūrkalnes pagasta “Krastniekos” – iegādi no SIA “Sumata”.

Darījuma rezultātā SIA “Sumata” pārstās darboties Latvijas benzīna un dīzeļdegvielas mazumtirdzniecības tirgū.

Izvērtējot apvienošanos, KP secināja, ka AS “Virši-A” līdz šim nav darbojusies benzīna un dīzeļdegvielas mazumtirdzniecības tirgos Pūrē, Kandavā, Ventspilī, Jūrkalnē, Ēdolē, Ugālē un šo pilsētu tuvākajā apkaimē. Līdz ar to apvienošanās rezultātā konkrētajos tirgos viens uzņēmums nomainīs citu, nemainoties tirgus struktūrai un nesamazinoties konkurencei.

AS “Virši-A” akcionāri ir piecas fiziskas personas. Uzņēmuma galvenie darbības veidi ir degvielas mazumtirdzniecība DUS un degvielas, cietā, šķidrā un gāzveida kurināmā un līdzīgu produktu vairumtirdzniecība ar preču zīmi “Virši-A”. Saskaņā ar VID sniegto informāciju AS “Virši-A” ir ceturtais lielākais degvielas mazumtirgotājs Latvijā. Pēc SIA “Virši-A” apvienošanās ar SIA “Sumata” uzņēmuma tirgus daļa būtiski nepalielināsies, un tā būs mazāka nekā 10% no kopējā degvielas mazumtirdzniecības tirgus Latvijā.

SIA “Viršu nekustamie īpašumi” dalībnieki, kuriem kopā pieder 100% kapitāla daļu, ir tās pašas fiziskās personas, kas ir AS “Virši-A” dalībnieki. Savukārt SIA “Sumata” pieder četriem īpašniekiem – SIA “Atamuss” un trim fiziskām personām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+