Baltija

Krāpniekus palīdz atklāt “Google Maps”0

Lietuvas nodokļu inspektori paziņojuši, ka, izmantojot ASV interneta kompānijas “Google” pakalpojumu “Street View”, kas nesen kļuva pieejams Lietuvā, atklājuši vairāk nekā simt iespējamos nodokļu krāpniekus.

 

Pēc nodokļu dienesta pārstāvja teiktā, bezmaksas interneta programma ir palīdzējusi dienestam identificēt vismaz simt māju īpašniekus un 30 būvkompānijas, kas tiek turēti aizdomās par izvairīšanos no nodokļiem, veicot nedeklarētus nekustamā īpašuma pārdošanas darījumus vai ēku būvniecību. “Street View” palīdz nodokļu inspektoriem ietaupīt laiku un naudu, jo ir iespēja ieraudzīt slepeni uzbūvētas ēkas un tikai tad doties uz konkrēto īpašumu. Inspekcija uzsvēra, ka juridiskie padomnieki ir apliecinājuši, ka tādā veidā netiek pārkāptas iedzīvotāju privātuma tiesības.

Lietuvas nodokļu dienests februārī, kad Lietuva tika iekļauta “Street View”, paziņoja, ka platformu izmantos, lai noteiktu nekustamo īpašumu reālo vērtību un tādējādi pieķertu tos, kas krāpjas ar nekustamā īpašuma nodokli. Šī “Google” funkcija, kas ļauj redzēt panorāmiskus ielu skatus, tiks izmantota, lai sākotnēji novērtētu ēkas, kas atrodas tālu no nodokļu dienesta birojiem, pirms pieņemt lēmumu, vai inspektoriem novērtēšanai šīs ēkas jāapmeklē personīgi. Pakalpojums “Street View” darbojas jau vairāk nekā 30 pasaules valstīs, arī Latvijā un 
Igaunijā.

 

LA.lv