×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
16. jūlijs, 2012
Drukāt

Kravcovs nokārtojis latviešu valodas pārbaudi A2 līmenī

Foto-LETAFoto-LETA

Bijušais Saeimas deputāts Valērijs Kravcovs (attēlā), kurš augstajā amatā lielāko publicitāti ieguva tāpēc, ka nemācēja latviešu valodu, jūlija sākumā nokārtojis valsts valodas pārbaudi, iegūstot A2 līmeni, raksta laikraksts “Čas”. Valsts izglītības satura centra informācija liecina, ka A2 ir otrs zemākais latviešu valodas zināšanu līmenis, kas atbilst centralizēto eksāmenu atzīmei “E”.

Šādu novērtējumu ieguvušās personas “spēj vienkāršos teikumos sazināties par ikdienas un viņai zināmām profesionālām tēmām, lasa un saprot vienkāršus tekstus par sadzīvi un darbu, prot aizpildīt tipveida dokumentus, prot uzrakstīt personiska satura īsus tekstus, uztver un saprot dabiskā tempā skaidri runātus neliela apjoma ar personas darbu un sadzīvi saistītus tekstus”.

Kravcova mērķi pārbaudēs bijuši pieticīgāki – iegūt pašu zemāko jeb A1 līmeni, taču rezultāti bijuši labāki. Klausīšanās daļā viņš ieguvis 80 punktus no 100, lasīšanā – 84 no 100, rakstu daļā – 75 no 100, runāšanā – visus 100, kopumā savācot 84,75 punktus no 100, kas ļāvis iegūt nevis zemāko, bet gan A2 līmeni.

Politiķis apgalvojis, ka pēc šīs pārbaudes tagad vairs nebaidoties runāt latviski un esot gatavs sarunām ar latviešu masu medijiem. Kravcovs aicināja arī citus iet un kārtot šo pārbaudi, jo “eksāmens nav sarežģīts, bet eksaminētāju attieksme – normāla”.

Kravcovs tagad gatavojas startēt nākamajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās, bet līdz tam uzlabot savas angļu valodas zināšanas un mācīties franču valodu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+