Mobilā versija
+3.8°C
Zane, Zuzanna
Svētdiena, 19. februāris, 2017
15. marts, 2016
Drukāt

Kredīts pret ķīlu

Foto - Fotolia, publicitātes fotoFoto - Fotolia, publicitātes foto

Aizdevumu piedāvājumu klāstā, atrodami dažādu veidu kredīti, kas tiek izsniegti pret kāda konkrēta veida ķīlu. Lai gan, pa lielam visi šie kredīti darbojas pēc viena principa, to nianses ir atšķirīgas, tāpēc, lai izvēlētos sev un savām vajadzībām atbilstošāko aizdevumu veidu, būtu jāzina ar ko šie kredīti atšķiras, kā arī jāsalīdzina to priekšrocības un trūkumi.

Galvenokārt aizdevumi atšķiras pēc nodrošinājuma jeb ķīlas veida un ar to saistītajām īpatnībām. Kredīti, kuru norādītās ķīlas ir mazāk vērtīgas, tiek izsniegti ar ievērojami mazākie atmaksas termiņiem, kā tas ir vērtīgāku ķīlu gadījumā. Tāpat atšķiras arī izsniegtā aizdevuma apjomi.

Atkarībā no ķīlas mantiskās vērtības atšķiras arī aizdevumu procentu likmes, piemēram, hipotekārā kredīta gadījumā, aizdevuma procentu likme būs ievērojami mazāka, ka tad, ja tiks noformēts aizdevums pret kustamu ķīlu.

Visbiežāk noformētie kredīti pret ķīlu ir:

•   Hipotekārais kredīts,

•   Kredīts pret kustamu ķīlu jeb lombarda pakalpojumi,

•   Kredīts pret auto ķīlu.

Izvēloties sev piemērotāko aizdevuma variantu, nemiet vērā nepieciešamo aizdevuma summu, vēlamo atmaksas termiņa garumu, kā arī aizdevuma steidzamību.

Pastāv iespēja, ka iegādāties auto, būs izdevīgāk noformējot, piemēram, patēriņa kredītu, kura saņemšanai nav nepieciešama ķīla, vai nopirkt mājokli mazpilsētā varēsiet, noformējot kredītu pret auto ķīlu un izvairoties no salīdzinoši ilgās hipotekārā kredīta noformēšanas procedūras.

Ņemiet vērā nepieciešamā aizdevuma kritērijus un izvēlieties konkrētajai situācijai atbilstošāko kredītu! Aizņemieties īpaši atbildīgi, jo kredīts ir nopietnas finansiālas saistības.

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+