Mobilā versija
+5.2°C
Gusts, Gustavs, Tālrīts
Pirmdiena, 27. marts, 2017
15. marts, 2016
Drukāt

Kredīts pret ķīlu

Foto - Fotolia, publicitātes fotoFoto - Fotolia, publicitātes foto

Aizdevumu piedāvājumu klāstā, atrodami dažādu veidu kredīti, kas tiek izsniegti pret kāda konkrēta veida ķīlu. Lai gan, pa lielam visi šie kredīti darbojas pēc viena principa, to nianses ir atšķirīgas, tāpēc, lai izvēlētos sev un savām vajadzībām atbilstošāko aizdevumu veidu, būtu jāzina ar ko šie kredīti atšķiras, kā arī jāsalīdzina to priekšrocības un trūkumi.

Galvenokārt aizdevumi atšķiras pēc nodrošinājuma jeb ķīlas veida un ar to saistītajām īpatnībām. Kredīti, kuru norādītās ķīlas ir mazāk vērtīgas, tiek izsniegti ar ievērojami mazākie atmaksas termiņiem, kā tas ir vērtīgāku ķīlu gadījumā. Tāpat atšķiras arī izsniegtā aizdevuma apjomi.

Atkarībā no ķīlas mantiskās vērtības atšķiras arī aizdevumu procentu likmes, piemēram, hipotekārā kredīta gadījumā, aizdevuma procentu likme būs ievērojami mazāka, ka tad, ja tiks noformēts aizdevums pret kustamu ķīlu.

Visbiežāk noformētie kredīti pret ķīlu ir:

•   Hipotekārais kredīts,

•   Kredīts pret kustamu ķīlu jeb lombarda pakalpojumi,

•   Kredīts pret auto ķīlu.

Izvēloties sev piemērotāko aizdevuma variantu, nemiet vērā nepieciešamo aizdevuma summu, vēlamo atmaksas termiņa garumu, kā arī aizdevuma steidzamību.

Pastāv iespēja, ka iegādāties auto, būs izdevīgāk noformējot, piemēram, patēriņa kredītu, kura saņemšanai nav nepieciešama ķīla, vai nopirkt mājokli mazpilsētā varēsiet, noformējot kredītu pret auto ķīlu un izvairoties no salīdzinoši ilgās hipotekārā kredīta noformēšanas procedūras.

Ņemiet vērā nepieciešamā aizdevuma kritērijus un izvēlieties konkrētajai situācijai atbilstošāko kredītu! Aizņemieties īpaši atbildīgi, jo kredīts ir nopietnas finansiālas saistības.

Pievienot komentāru

Cerības par noietu Ķīnā gaist: Latviešiem neizdodas iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus (18)Vecajai Eiropai neizdevās iemācīt ķīniešiem ēst piena produktus, tas nepadodas arī latviešiem
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (8)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+