×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
20. janvāris, 2012
Drukāt

Krievijā nopeļ jauno ASV vēstnieku

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Krievijas sabiedriskā televīzija asi novērtējusi jauno ASV vēstnieku Krievijā Maiklu Makfolu, spriežot, ka viņam Vašingtona pirms ierašanās Maskavā devusi uzdevumu sabiedrībā vairot revolūcijas garu.

Vēstnieka pienākumus Makfols sāka pildīt šonedēļ un jau savā otrajā darba dienā saņēma skarbus vērtējumus no Pirmajā kanālā demonstrētā raidījuma “Odnako” vadītāja Mihaila Ļeontjeva. “Viņš nav Krievijas eksperts. Viņš ir demokrātijas eksperts,” sacījis Ļeontjevs. Viņam aizdomas raisa Makfola darbošanās ASV Nacionālās demokrātijas institūtā Maskavā deviņdesmitajos gados. Šis institūts, saskaņā ar Ļeontjeva sacīto, esot “labi zināms saistībā ar savām ciešajām saitēm ASV izlūkdienestos”. Institūta galvenā mītne atrodas ASV, tā ir nevalstiska organizācija, kas saņem finansējumu no dažādām ASV valdības iestādēm, kā arī Eiropas Savienības un vairākiem privātiem naudas devējiem.

Raidījuma “Odnako” vadītājs arī apgalvojis, ka Makfols sarakstījis vairākas Krievijas premjerministram Vladimiram Putinam kritiskas publikācijas. 2001. gadā jaunais ASV vēstnieks Maskavā publicēja grāmatu “Nepabeigtā revolūcija Krievijā. Politiskās pārmaiņas no Gorbačova līdz Putinam”.

 

“Vai Makfols ieradies Krievijā, lai pabeigtu revolūciju?” raidījumā jautā Ļeontjevs. Turklāt Krievijas televīzija spriedusi, ka tieši ASV esot iesaistītas aizvien pieaugošajās demonstrācijās pret pastāvošo varu.

 

Vašingtona noraidījusi visus Pirmā kanāla izteiktos pārmetumus Makfolam. ASV Valsts departamenta pārstāve Viktorija Nulanda sarunā ar ziņu aģentūru “Associated Press” norādīja, ka Makfola galvenais uzdevums Krievijā būs meklēt jaunas starpvalstu sadarbības formas. Vienlaikus viņa apstiprināja, ka jaunais vēstnieks runās “skaidru valodu” un turpinās tikties ar Krievijas iedzīvotājiem, kuri vēlas valsti padarīt demokrātiskāku.

Makfols jau paspējis tikties kā ar Kremļa amatpersonām, tā pilsoniskās sabiedrības un opozīcijas līderiem. Turklāt pirmā oficiālā tikšanās Maskavā Makfolam bijusi tieši ar opozīcijas pārstāvjiem. Viena no šīs tikšanās dalībniecēm vides aizstāve Jevgēņija Čirikova vēlāk savā sociālās interneta vietnes “Twitter” kontā rakstīja, ka šāds solis Makfolu parādījis pozitīvā gaismā. Bez Čirikovas uz pieņemšanu pie Makfola ASV vēstniecībā Maskavā bija ieradušies arī citi Krievijas cilvēktiesību aizstāvji, pretkorupcijas aktīvisti, kā arī vairāku politisko partiju – komunistiskās, “Taisnīgās Krievijas” un “Jabloko” – pārstāvji. Krievijas cilvēktiesību aktīvists Ļevs Ponomorjovs vēlāk sarunā ar ziņu aģentūru “Interfax” stāstīja, ka ar ASV diplomātiem pārrunāta virkne pašreiz svarīgu jautājumu, tostarp decembrī notikušās parlamenta vēlēšanas, politieslodzīto likteņi un aizvien pieaugošās politiskās aktivitātes Krievijas sabiedrībā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+