×
Mobilā versija
+8.5°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
30. jūnijs, 2014
Drukāt

Krievijas jūras kājnieki sāk mācības “Mistral” izmantošanā (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Francijā ieradušie četri simti Krievijas jūras kājnieki, kurus franči apmācīs darboties ar karakuģi “Mistral”, kurus Parīze, neskatoties uz NATO valstu iebildumiem, gatavojas tuvākajos mēnešos piegādāt Krievijai.

Paredzams, ka Krievijas jūras kājnieku mācības Francijā ilgs vairākas nedēļas, informē ziņu aģentūra “Associated Press”. Saskaņā ar Francijas un Krievijas 2011. gadā parakstīto līgumu Francijai ir jāpiegādā Krievijai divi moderni helikopteru bāzes kuģi “Mistral”. Pirmais no tiem Krievijas rīcībā nonāks jau šā gada oktobrī, bet otrais – nākamgad. Uz “Mistral” klases karakuģa var tikt izvietoti 16 helikopteri un vismaz 50 bruņutransportieru, kā arī septiņi simti karavīru. Bijušais Krievijas jūras flotes komandieris admirālis Vladimirs Visockis iepriekš izteicies, ka 2008. gada karu pret Gruziju Krievija būtu uzvarējusi 40 minūtēs, ja tai jau toreiz būtu bijuši “Mistral” kuģi.

Pret karakuģu tirgošanu Krievijai iebildušas Baltijas valstu, Polijas un ASV amatpersonas. “Es domāju, ka labāk būt nospiest pauzes pogu šim darījumam,” paziņojis ASV prezidents Baraks Obama. Taču, neskatoties uz NATO sabiedroto iebildēm, Francija solījusi piegādāt Krievijai modernos karakuģus, par tiem saņemot 1,2 miljardus eiro. Tādējādi tas kļūs par vērienīgāko ieroču darījumu starp Krieviju un kādu NATO dalībvalsti. “Šie līgumi tika noslēgti 2011. gadā. Tie reprezentē daudzas darba vietas, un tie tiks pildīt,” apstiprinājis Francijas ārlietu ministrs Lorāns Fabiuss.

Jūnija sākumā laikraksts “The Moscow Times”, komentējot Francijas un Krievijas darījumu, secināja, ka, neskatoties uz to, ka Krievija turpina pārkāpt Ukrainas suverenitāti un turpina atbalstīt prokrieviskos kaujiniekus Ukrainas austrumos, Eiropa nevēlas ieviest patiesi nopietnas ekonomiskās sankcijas, kas liktu apturēt arī šo darījumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. ‘Kapitālists pārdos pat virvi, kurā viņu pašu pakārt” …
    Varbūt kādu laiku nepirkt francijas preces?

  2. Šiš te sarūsējušais kuģis (skat.foto), nav nekāds”Mistral”!

Draugiem Facebook Twitter Google+