×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
12. septembris, 2016
Drukāt

Krimināllieta – nav problēma, bravūrīgi saka Ādažu bāzē iekļuvušais Krievijas pilsonis (7)

Viens no aizturētajiem Krievijas pilsoņiem Aleksandrs Kurkins. Foto no tiesas procesa pērn.Viens no aizturētajiem Krievijas pilsoņiem Aleksandrs Kurkins. Foto no tiesas procesa pērn.

Foto - LETA

Rīgas rajona tiesa šodien turpināja skatīt krimināllietu, kurā par nelikumīgu iekļūšanu Ādažu bāzē pērn apsūdzēti divi Krievijas pilsoņi – Aleksandrs Kurkins un Andrejs Popko. Viņus tiesā par huligānismu, bet viņu atbalstīšanā – krievu valodas referenduma līdzautoru, nacionālboļševiks Vladimiru Lindermanu.

Kurkina un Popko advokāte – Imma Jansone atzīst, ka viņas mērķis ir pārkvalificēt ierosināto krimināllietu uz administratīvo lietu par patvaļīgu iekļūšanu militārajos objektos.

Pēc Latvijas Administratīvo pārkāpuma kodeksa par patvaļīgu iekļūšanu militārajos objektos vai militārās policijas apsargājamās teritorijās – izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz septiņdesmit eiro. Turklāt arī tiesu prakse liecina, ka lielākoties par huligānismu netiek piespriesti reāli cietumsodi.

Pirms tiesas sēdes Kurkins sarunā ar “LA” bija bravūrīgs un atzina, ka ierosinātā krimināllieta viņam nesagādājot rūpes. “Vai tad krimināllieta ir problēma? Mūsu akcijas informatīvais uzdevums bija nodot ziņu par NATO spēku stiprināšanu Krievijas pierobežā. Lūk, tā ir problēma, bet krimināllieta – nav problēma,” teica A. Kurkins.

Tiesas sēdē tika uzklausīti notikušā liecinieki, tostarp zemessargi, kas veic bāzes apsardzību un vietējie iedzīvotāji. Tiesas sēdes šajā lietā šomēnes gaidāmas vēl.

Ādažu bāzē 11.jūnijā pērn tika aizturētas divas personas, kuras ar kāpņu palīdzību bija pārlēkušas pāri bāzes žogam. Aizturētie bija Krievijas pilsoņi.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Man varbūt dīvains jautājums,kapeic šie pārkāpēji ir jaaiztur? Varēja taču bēgšanas mēģinājums nenoskaidrotos apstākļos un nesmirdētu ,nenoslogotu Tiesu sitēmu. .. !

 2. Patiesi Latvija ir muļķu zeme – iekļūt karabāzē un tas ir tikai huļigānisms? Iekļūt karabāzē un pie ieroču noliktavām arī ? Iekļūt karabāzē un pie ieroču noliktavām un tās izolēt no lietošanas arī…
  Ja patiesībā – zaļo vīriņu parbaudes akcija – kā pamanīs, reaģēs un kas par to būs – PSRS laikos karavīrs sargpostenī būtu pāris reizes izšāvis un ja trāpitu – 10 dienas atvaļinājumā uz savu dzimteni. Īsi un skaidri – kara objekts ir jāapsargā jebkurā valstī – tikai ne Latvijā… Un tad iedomājieties apsardzi pie zemessargu ieroču noliktavām , kad tur ierastos daži intereses vīriņi – kaput …

 3. es taja adazu mizkaste kaju nespertu tur var dabut augonus

 4. galvenais ir paarkvalificeet kriminaallietu par administrativo lietu.Cik lielu pikji maksaa advokaatei vatniki?

  • Да нисколько. Сфабрикованное дело само рассыпается на глазах. В присутствии самих обвиняемых на суде, ничего сфабриковать не удасться. Если не нарушать закон, конечно.

   • tad tu gribi apgalvot,ka tie Krievijas-naidīgas kaimiņvalsts-pilsoņi(spiegi) nebija tajā Ādažu bāzē ielīduši,ja jau apgalvo,ka lieta “sfabrikovannaja”?Interesanti kā tiktu tiesāti citas valsts pilsoņi,kuri būtu iekļuvuši Krievijas karabāzē?Varbūt vari atbildēt,gudrīti ti naš?Krievija jau gan iet citu ceļu-pat savējos- noslēpumu izpaudējus pabaro ar poloniju,kamēr mūsējie vēl plosās ar noziedznieku tiesāšanu un vainas pierādīšanu.Vienkāršāk jau būtu kā Krievijā.

Draugiem Facebook Twitter Google+