×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
28. februāris, 2014
Drukāt

Krimu pārņem prokrieviskie spēki (3)

Foto - Scanpix/APFoto - Scanpix/AP

Ukrainas gāztais prezidents Viktors Janukovičs slēpjas Krievijā, bet Kremlis sola viņu aizsargāt. Krievijas interneta vietne “news.ru” ziņo, ka šodien Krievijas dienvidu pilsētā Rostovā pie Donas paredzēta Janukoviča preses konference.

Pēc tam, kad aptuveni simts cilvēku grupējums vakar agri no rīta ieņēma Krimas parlamenta un administrācijas ēkas apgabala galvaspilsētā Simferopolē, Ukrainas pagaidu iekšlietu ministrs Arsens Avakovs valsts drošības spēkos un policijā izsludinājis augstākās trauksmes līmeni, informē Ukrainas ziņu aģentūras. Tikmēr Kijevā parlaments izveidojis jaunās valdības koalīciju un apstiprinājis jaunos ministrus. Koalīcijā darbosies līdzšinējās opozīcijas partijas “Tēvzeme”, “Brīvība” un “Ukrainas demokrātiskā alianse par reformām” (“UDAR”), kā arī neatkarīgie deputāti. Koalīcijas līgumu parakstījuši 250 Ukrainas parlamentārieši, informē laikraksta “Ukrainskaja Pravda” interneta vietne. Par Ukrainas premjerministru apstiprināts Arsēnijs Jaceņuks no partijas “Tēvzeme”. Par viņu balsoja 371 deputāts no Ukrainas parlamentā jeb Augstākajā radā esošajiem 450 deputātiem. “Mūsu valsts atrodas uz ekonomiskā un politiskā sabrukuma sliekšņa. Pēdējo trīs gadu laikā bijusī valdība no Ukrainas finanšu sistēmas uz ārzonu kontiem pārskaitījusi aptuveni 70 miljardus dolāru. Esam noskaidrojuši, ka šī nauda tika izsniegta kā valsts garantijas pret aizdevumiem un pēc tam nozagta,” teica Jaceņuks, apstiprinot, ka valsti sagaida taupības pasākumi.

Paceļ Krievijas karogu


Jaceņuks arī paziņoja, ka šobrīd pastāv reāli draudi Ukrainas teritoriālajai vienotībai. Tie galvenokārt ir saistībā ar situāciju Krimā. Tur naktī uz ceturtdienu 120 bruņotu cilvēku grupa, kas sevi dēvē par Krimas pašaizsardzības vienību, ieņēma apgabala parlamenta un administrācijas ēkas un uzvilka virs tām Krievijas karogus. Ukrainas mediji vēsta, ka uzbrucēji bijuši aizsargkrāsas formās ar Krievijas ģerboņiem. Krimas tatāru nacionālās asamblejas pārstāvis Mustafa Jemilovs norādīja, ka iebrucēji Simferopolē ieradušies ar autobusiem no Sevastopoles, kur atrodas Krievijas Melnās jūras flotes bāze. “Tiek arī ziņots par Krievijas bruņutransportieru pārvietošanos dažādos virzienos. Esam saņēmuši ziņas, ka daudzās viesnīcās izmitinājušies krievu karavīri, kas ģērbušies civilajos tērpos,” sacījis Jemilovs. “Krievijas ģenerālkonsuls gan noliedz iesaistīšanos. Bet viņi reti saka taisnību.” Aculiecinieku internetā ievietotie videomateriāli apliecina, ka teju līdz pašai Simferopolei bija aizbraukuši septiņi Krievijas bruņutransportieri.

Ukrainas pagaidu prezidents Oleksandrs Turčinovs aicinājis Krieviju atturēties no militāras iejaukšanās. “Es aicinu Krievijas Melnās jūras flotes militāro vadību neīstenot nekādus militāros manevrus. Jebkādus manevrus ārpus flotes bāzes, jo īpaši, ja tajos būs iesaistīta bruņu tehnika, mēs uzskatīsim par agresiju,” paziņoja Turčinovs. Ukrainas Ārlietu ministrija uz konsultācijām izsauca Krievijas sūtni Kijevā.

Sarunā ar ziņu aģentūru “Reuters” Krimas iedzīvotājs Leonīds Hazanovs, kurš ir etniskais krievs, stāstīja, ka ēkas ieņemšanas brīdī daži no bruņotajiem vīriešiem esot šaudījušies. “Mēs cēlām barikādes, lai aizsargātu parlamentu. Tad ieradās šie krievu vīri ar ieročiem… Mēs nokritām uz zemes, daži aizbēga. Viņi bija aptuveni 50, parlamentā iekāpa pa logu. Pajautāju vienam no viņiem, ko viņi vēlas. Tie atbildēja, ka paši grib pieņemt lēmumus, nevis darīt to, ko Kijeva liek,” pastāstīja notikuma aculiecinieks. “Tad ieradās miliči. Viņi izskatījās nobijušies.” Iebrucēji virs ieņemtajām ēkām pacēla Krievijas karogu, bet pirms tam tur plīvojošo Ukrainas karogu aizvāca.

Krievija Krimā 
žvadzina ieročus


Neskatoties uz to, ka ēka atrodas bruņotā grupējuma kontrolē, Krimas parlamenta deputāti tur turpina darbu. Viņi izplatīja paziņojumu, kurā Kijevā izveidoto valdību nodēvēja par “radikāliem nacionālistiem”, kas pie varas nākuši “ar bruņotu bandītu palīdzību”. Krimas parlamenta deputāti arī solīja rīkot referendumu “par autonomijas statusa pilnveidošanu un pilnvaru paplašināšanu”.

Dienu iepriekš Simferopolē pie vietējā parlamenta ēkas notika vērienīgas protesta akcijas. Daļa demonstrantu pauda atbalstu jaunizveidotajai valdībai, tikmēr krieviski runājošie demonstranti, rokās turot Krievijas karogus, pieprasīja atšķelšanos no valsts un pievienošanos Krievijai. Naidīgajās demonstrācijās diemžēl neiztika bez upuriem – divi cilvēki nogalināti un aptuveni 30 ievainoti, raksta angliski iznākošais Ukrainas laikraksts “Kyiv Post”.

Tikmēr no Ukrainas uz Krieviju aizbēgušais Janukovičs patvēries netālu no Maskavas esošajā sanatorijā “Barviha”. No tās viņš izplatījis paziņojumu, kurā uzsver, ka joprojām sevi uzskata par “leģitīmu prezidentu, kas ievēlēts demokrātiskās un godīgās vēlēšanās”. Viņš arī lūdzis Krievijas aizsardzību, un Maskava aizbēgušajam Ukrainas prezidentam to piešķīrusi.

Krievijas Ārlietu ministrija paziņojusi, ka Kremlis ir gatavs aizsargāt savu tautiešu tiesības un nekavējoties reaģēt, ja tās tiks apdraudētas. Šajās dienās netālu no Ukrainas robežas aptuveni 150 000 krievu karavīru piedalās pēkšņi izsludinātajās mācībās, lai pārbaudītu armijas kaujas gatavību. ASV valsts sekretārs Džons Kerijs brīdinājis Krieviju, ka militāra iejaukšanās Krimā būtu “smaga kļūda”. “Valstij, kas iestājusies pret ārvalstu intervenci Lībijā un Sīrijā, un citviet, būtu svarīgi pašai ņemt vērā šos brīdinājumus,” paziņoja Kerijs. “Nedomāju, ka var pastāvēt šaubas par to, ka jebkāda veida militāra iejaukšanās, kas apdraudētu Ukrainas teritoriālo vienotību, būs smaga kļūda.” Savukārt Polijas ārlietu ministrs Radoslavs Sikorskis Krimas valdības ēku ieņemšanu nodēvējis par “ļoti bīstamu spēli”. “Tas ir radikāls solis. Tiem, kuri to spēra, un tiem, kuri to pieļāva, jāsaprot, ka šādi sākas reģionālie konflikti,” paziņoja Polijas ārlietu ministrs.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Krievijas karoga uzvikšana uz Ukrainas valsts iestādes ir noziedzīga rīcība, kura būtu arī jānosoda Krievijai, kā provokācija. Ja, Krievija šādu rīcību nenosoda, tad ir jāsaprot, ka tā ir Krievijas izplānota provokācija pret suverēnu valsti. Tas ir terora akts, ko nosoda starptautiskie likumi!
    Ceru, ka Krievijai par šo terorismu būs jāatbild – atbilstoši starptautiskajām likumu normām!
    Kremļa provokācijas, terorisms un intervence tiks sodīta!

  2. Какая эмоциональная фотография) Не думал, что на нашего брата это “уже” работает. Пожалуй рановато подобный идиоторомантику вещать)

  3. Okupētajai Latvijai atbrīvojoties no militārajiem krievu okupantiem, bet atstājot tajā daļu pensionētos militārokupantus un milzīgu masu civilokupantus ir varturu kliķei un to mēdiju klaķieriem nelietīgi un demagoģiski izmantot un pielietot vārdu “integrācija”. Vārdu, kas ne pēc būtības, nedz pēc satura neatbilst mūsu valsts situācijai ne toreiz, ne tagad.. Ar bijušo komunistu-nodevēju palīdzību tika veikta kremļa intresēs noziedzīga šī svešvārda profonācija Latvijas pamatnācijas un pasaules sabiedriskās domas maldināšanai, neveicot vienīgo juridiski tiesisko darbību-psrs iebrucēju un kolonistu izraidīšanu no atbrīvotās mūsu nacionalās republikas, kaut gan tā bija un ir vienīgā starptautiski akceptetā darbība, kas Latvijas republikā ieviestu kartību un uz visiem laikiem šāda “nepilsoņu” māksliga problēma būtu atrisināta jau dīglī! Līdzigi ar šodienas 9 maija algotajiem psrs slavinātājiem – meļiem!

    Saprotams, laikam nabaga mazizglītotie psrs “labumu” slavinātāji to visu negatīvo “nezināja” un nesajēdza, jo tik daudzajos viņu penteros par šo viņaprāt pamanīto psrs zonas “labumu” ( redzams,bija komanda visus 23.gadus pamanīt un slavēt psrs ) “jaunākās atklāsmes par psrs debesmanas krastiem un ķīseļa upēm” top aktuāls jautājums, kā par to visu okupantu “labumu” , nezina un to nicīgi izsmej mūsu tautas absolutais vairākums, kas tos svešo agresoru “labumus” piedzivojuši pesonīgi? Tāpat ir ari valdībai ” neredzamo” psrs civilokupantu lielo skaitu un neveikto dekolonizāciju ,kas par šo elementāro, visiem zināmo, bet neveikto risinājumu gļēvi klusē jau visus šos garos “neatkarības” gadus. Un šādi rīkojoties apzināti noziedzīgi mums tuvina Gruzijas un šodienas Ukrainas variantu! Vai mūsu tauta vēl neapzinās nepieciešamību piespiest valdību rīkoties LIKUMĪGI un valsti visiem demokrātiskiem līdzekļiem atbrīvot no izteikti pretvalstiskās psrs kolonistu masas!

Draugiem Facebook Twitter Google+