×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
8. aprīlis, 2016
Drukāt

Kūlas ugunsgrēku dūmos izkūp astoņas dārza mājiņas

Foto - LETAFoto - LETA

Aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 113 izsaukumus – 93 uz ugunsgrēku dzēšanu un 11 uz glābšanas darbiem, bet deviņi no izsaukumiem bija maldinājumi.

Šogad ugunsdzēsēji glābēji dzēsuši jau 1592 kūlas ugunsgrēkus. Vakar reģistrēti 76 kūlas ugunsgrēki, kuru kopējā degšanas platība bija vairāk kā 71 hektārs. Degot sausajai zālei, nodega arī astoņas dārza mājas. Krasta ielā Salaspilī, degot kūlai 4 hektāru platībā, aizdegās četras dārza mājas 40m2 platībā un atkritumi 60m2 platībā.

Mālu ielā Rīgā pērnā zāle dega 0,5 hektāru platībā un aizdegās arī divas dārza mājas un atkritumi 10m2 platībā.

Savukārt Daugavgrīvas šosejā Rīgā kūla dega 600m2 platībā, bet blakus esošās divas dārza mājas 15m2 platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta un administratīvi sodāma darbība. Dedzinot kūlu tiek apdraudēts cilvēku īpašums, veselība un dzīvība, kā ari radīts būtisks kaitējums dabai! VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju ne tikai nededzināt kūlu, bet arī uzmanīgi apieties ar uguni, lai, piemēram, neuzmanīgas smēķēšanas vai ugunskura dedzināšanas rezultātā neizceltos ugunsnelaime.

Aizvadītajā diennaktī platības ziņā lielākie kūlas ugunsgrēki bija:
10 hektāri – Limbažu novada Umurgas pagastā;
7 hektāri – Ilūkstes novada Šēderes pagastā;
6 hektāri – Gulbenes novada Litenes pagastā;
5 hektāri – Daugavpils novada Kalkūnes pagastā, Komunālajā ielā Daugavpilī un Daugavpils novada Tabores pagastā.

Vakardien ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, krūmi, koks, sadzīves mantas, elektrolīnijas balsts, mēbeles, vieglā automašīna, neapsaimniekota ēka, divas saimniecības ēkas, sodrēji divu ēku dūmvados un divos gadījumos bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Ugunsdzēsēji glābēji steidzās palīgā apmēram 75 gadus vecam vīrietim, kurš Lielupes ielā Rīgā slīka Hapaka grāvī. Glābēji vīrieti izcēla krastā un nodeva neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+