×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
30. aprīlis, 2014
Drukāt

Kur kavējas ziņojumi par valsts drošību? (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Lietuvas un Igaunijas drošības dienesti jau sagatavojuši savus gada pārskatus, bet Latvijā šie dokumenti vēl tikai top. Arī premjera ziņojums par Nacionālo drošību šogad būs vēlāk, nekā ierasts.

Tradicionāli Latvijas Republikas Ministru prezidents jau gada sākumā uzstājas parlamentā ar ziņojumu par nacionālo drošību. Savukārt drošības dienesti līdz maija sākumam sagatavo savus pārskatus un iepazīstina sabiedrību ar šo pārskatu publiskojamo daļu. Šogad neviens no šiem dokumentiem vēl nav pat parādījies pie apvāršņa.

“Šogad mūsu ziņojums aizkavējies saskaņošanas procesā dažādu apstākļu sakritības dēļ,” man paskaidroja Satver­smes aizsardzības biroja (SAB) pārstāve Iveta Maura. Birojs gan neatklāj, kādi tieši apstākļi aizkavējuši ziņojuma tapšanu. Pēc neoficiālas informācijas, šis dokuments jāsaskaņo arī ar Tieslietu ministriju, bet pašreizējai ministrei Baibai Brokai (NA) joprojām nav piešķirta pielaide valsts noslēpumam.

Nacionālās drošības ziņojumu gatavo dažādas tiesībsargājošās ie­stādes, bet šo procesu uzrauga un koordinē Pārresoru koordinācijas centrs (PKC). Šī ir samērā jauna kārtība, jo agrāk ziņojuma tapšanu koordinēja SAB. Ministru prezidente Laimdota Straujuma (“Vienotība”) esot izsūtījusi astoņām dažādām iestādēm rezolūciju ar prasību līdz 15. maijam iesniegt PKC nepieciešamo informāciju Nacionālās drošības ziņojuma gatavošanai. Pierēķinot informācijas apkopošanai nepieciešamo laiku, varam secināt, ka šogad šo dokumentu sagaidīsim, agrākais, jūnijā.

Saeimas Nacionālās drošības komisijas (NDK) priekšsēdētājs Valdis Zatlers (RP) mierināja, ka šāda aizkavēšanās ar drošības ziņojumu bija neizbēgama, ņemot vērā gada sākumā notikušo valdības maiņu. Taču arī viņu satraukuši neoficiāli signāli, ka premjere šo ziņojumu tāpat kā citus nepatīkamus jautājumus varētu noglabāt atvilktnē un atstāt mantojumā nākamajai valdībai. Pēc NDK vadītāja domām, šāda kavēšanās būtu politiski kļūdains lēmums un radītu papildu satraukumu un spriedzi sabiedrībā.

Šogad aizkavējies ir ne vien valdības vadītāja ziņojums par nacionālo drošību, bet arī galveno drošības iestāžu – SAB un Drošības policijas (DP) – gada pārskati. “Tāda situācija tiešām ir izveidojusies.

Galvenais iemesls ir tas, ka šā gada sakumā drošības situācija reģionā jūtami mainījās un drošības iestādēm bija nepieciešams papildu laiks, lai veiktu šo risku analīzi,” paskaidroja Aizsardzības ministrijas parlamentārais sekretārs Andrejs Panteļejevs (ZZS), kurš pats savulaik strādājis gan Informācijas analīzes dienestā, gan SAB. Igaunijas “KaPo” un Lietuvas “Sugumo policijos” gan savus pārskatus sagatavojuši.

Kā uzzināju DP un SAB, gada pārskati tiks sagatavoti tuvāko pāris nedēļu laikā. Galvenā uzmanība tajos tikšot pievērsta gan Ukrainas notikumu ietekmei uz Latvijas drošību, gan Krievijas realizētajai tautiešu politikai Baltijas valstīs.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. DP un SAB, mācieties no Ukrainas čekistiem. Spiegus ķer dučiem, visas diversijas atšķetina dažu stundu laikā. Bet pie mums, neskatoties uz spiegu aktivizēšanos (nesen pa radio paziņoja visuzinošais Rinkēvičs), rezultātu nav. Pietiek sēdēt kabinetos, lasīt komentārus un bojāt gaisu – pie darba.

 2. Pārskati kavejas pie mūsu zaļajiem cilveciņiem,kas tos revidē

 3. Mums taču viss vēl tikai top! Gan obligātā veselības apdrošināšana,gan atraitņu pensijas,gan veselības aprūpes un sociālo pakalpojumu apvienošana vienā ministrijā un bezmaksas augstāka izglītība valsts augstskolās,kā,piemēram,Igaunijā utt.Pat Latvijas vēstures,kā atsevišķa mācību priekšmeta ieviešanai skolās,mums vajadzēja veselus divdesmit gadus!

 4. Tas, ka drošības iestādes strādā miegaini, redzams ne tikai no ziņojumu sagatavošanas viedokļa vien. Sakarā ar notikumiem Ukrainā arī Latvijā ir aktivizējušies prokrieviskie spēki, rīkojot dažādas akcijas, lai destabilizētu situāciju valstī. Neviena netraucēti savas akcijas turpina Gapoņenko, Girss, Lindermanis un citi vanagi, bet DP visu noraksta uz demokrātijas rēķina. Akcijās iesaista skolu jaunatni , pat bērnus, kuru prātus ar propagandas paņēmieniem attiecīgi apstrādā. Bet cilvēku apstrāde ar “vārda” palīdzību ir pirmais solis, lai pēc laiciņa šie nozombētie sāktu cilāt dzelzs stieņus un koka nūjas pret tiem, kuri domā citādi. Šādas “demokrātijas” augļi ļoti labi redzami Ukrainā. Dumburšovā Girss
  atklāti pateica, ka prasīs Putina palīdzību savu mērķu sasniegšanai un ja DP neko nedarīs, tad Girss to
  arī izdarīs.

 5. Lielākais valsts drošības ,, apdraudētājs,,, ir Poikāns ,jeb NEO,ne velti viņu tiesā slēgtā tiesas sēdē.

  • Persona, kas ne velti slēpās zem segvārda par reālu valsts apdraudētāju nekļuva, vien tai bija iespēja, ko izmantoja, piekļūt un saglabāt, kā arī sagrupēt Sensitīvus citu Brīvu Personu datus, arī Jūsējos, cien. komentārautor/ -e
   Padomājiet par to, kāpēc pret datu zagli Poikānu vēršas ABLV, t.i., banka, kura tur svētus personu datu aizsardzības noteikumus, kaut nedzīvojam Šveicē!?!

Draugiem Facebook Twitter Google+