×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
8. februāris, 2016
Drukāt

“LA” vērtē ministrus: Ko gaidīt no “labā Robina Huda” Jāņa Reira kā labklājības ministra? (7)

Foto - LETAFoto - LETA
Vērtējums

Jāņa Reira plusi un mīnusi

+ Kompetence budžeta sastādīšanā un finansēs
+ Ilggadēja pieredze gan lēmējvarā, gan izpildvarā
+ Tuvība ar "Vienotības" pašreizējo vadību
- Trūkst harismas un pārliecināšanas spēju
- Pārlieku pakļaujas partijas autoritātēm
- Darbošanās FM amatā sarežģījusi attiecības ar sociālajiem partneriem

Labklājības nozares pārstāvji (pensionāru aizstāvji, arodbiedrības, demogrāfijas veicināšanas aktīvisti) ziņu par pašreizējā finanšu ministra Jāņa Reira (“Vienotība”) nominēšanu labklājības ministra amatam uztvēruši ar dalītām jūtām. No vienas puses – Latvijā nav daudz cilvēku, kas labāk par J. Reiru saprastu gan valsts kopbudžeta, gan sociālā budžeta tapšanas oficiālo un neoficiālo pusi. Saeimas Budžeta komisijas un Finanšu ministrijas vadīšana neizbēgami likusi viņam iedziļināties arī sociālo jautājumu problēmās. Taču eksperti šaubās par to, vai Reiram pietiks cīņasspara šo problēmu risināšanai.

Jau atbilde uz jautājumu par viņa prioritātēm labklājības ministra amatā apliecina, ka Reirs par nozares aktualitātēm ir interesējies, jo tās pilnībā saskan ar tām problēmām, ko minēja pirms tam aptaujātie eksperti. “Pirmais un galvenais darbs būs saistīts ar to, ko jau iesākām Finanšu ministrijā – veselības apdrošināšanas ieviešana, piesaistot to sociālajām iemaksām. Prakse, ka sociālais budžets grūtā brīdī palīdz veselības nozarei, ir ierasta visās Eiropas valstīs. Tas ļaus mazināt pacientu līdzmaksājumus, un vispirms labumu jutīs maznodrošinātie un pensionāri,” teica topošais labklājības ministrs. Kā otro prioritāti viņš minēja “demogrāfijas lietas”, veidojot īpašu “trešā bērna politiku”. Reira trešā prioritāte būšot starpinstitucionālā sadarbība ar citām ministrijām ar mērķi nodrošināt, lai citās nozarēs, piemēram, izglītībā, veiktās reformas būtu sociāli atbildīgas.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Neko nesagaidījām no viņa iepriekšejā darba vietā,un še ne tik nekas nebūs,jo šis amats viņam par prastu.No komsomola laikiem viņam tauta bija sveša un tāla.Partiju spice ir viņa stihija.Bet neba šis būtu palicis par prstu deputātu?!

 2. cepuri nost mūsu staiguļu-ministru priekšā.Šito profesionālimu,ka kaķim jāsmejas!!!Te Ļeņins ar Staļinu,Markss ar Engelsu nozied.Cepuri nost!!!

 3. …arī RD pavētīt un laist atpūtā tos, kam 65+

 4. lasītāja no Latgales Atbildēt

  Vai tad nav jādomā par pirmo un otro bērnu, bet uzreiz – par trešo? Šāda politika izdevīga tikai daudzbērnu ģimenēm, bet par pārējām aizmirst… Ministram vispirms un galvenokārt būtu jādomā, kā vairot valstī labklājību, ko izjustu arī trūcīgie un maznodrošinātie, kuru laukos šobrīd ir pāri pārēm…

 5. Reirs funktierēs, ko valstij vēl pēc VID ēkas iegādāties. Mums taču tik labi tiek iekasēti nodokļi, tik godīgi strādā VID!

 6. ko gaidit ko gaidit Atbildēt

  pirmais darbs bus -izsludinās iepirkumu ragutiņām. kamer vel ir kāds mežs palicis tikmer jātiek no pensionāriem vaļā

  • Es domāju ,tā ir laba doma par tām ragaviņām un visus večus uz mežu ! Jāsāk ar deputātu A. Siliņu,jo viņš tai saeimā nekā deputāts ,ne pens. federācijas priekšnieks neko nedara un neprasa ,vienīgi federācijai izsit no budžeta naudiņu . Par pārējiem penšiem nav ko uztraukties ,tie jau aiz vecuma paši na Latvijā grūti pieejama krīt kā muša ,jo medicīna

Draugiem Facebook Twitter Google+