×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
22. marts, 2016
Drukāt

Labākās jaunbūves (2)

Labākā dzīvojamā jaunbūve – Bulduru prospektā 19, Jūrmalā.Labākā dzīvojamā jaunbūve – Bulduru prospektā 19, Jūrmalā.

Pavasaris ir starta šāviens būvniecībai un pēdējais brīdis apkopot iepriekšējā gadā paveikto. Pagājušās nedēļas nogalē beidzās skate “Gada labākā būve Latvijā 2015”, kurā balvas dalīja būvniecības industrijas profesionāļi. Tā ir jau 18. pēc kārtas.

Būvindustrijas profesionāļus pārstāvēja Latvijas Būvnieku asociācija, Latvijas Būvinženieru savienība, Latvijas Būvuzņēmēju partnerība, kopā ar 13 nozares profesionālajām organizācijām. Skates žūrijas komisijā bija būvniecības profesionālo organizāciju, pašvaldību un valsts institūciju eksperti, kopā 38 nozares praktiķi.

“Bija patīkami skates laikā redzēt daudz jaunu, glītu ēku un arī kolēģu tīri cilvēcisko gandarījumu par paveikto darbu. Tas vieš cerības uz vēl izcilākiem sasniegumiem pašā tuvākajā laikā,” atzīmēja žūrijas priekšsēdētājs Normunds Grīnbergs, Latvijas Būvnieku asociācijas prezidents. “Skatē aplūkotie darbi bija augstvērtīgā profesionālā izpildījumā un teicamā kvalitātē. Visi skates finālisti bija sniegumā ļoti līdzīgi, un bija grūti īpaši izcelt vienu. Uzvarēja labākais starp līdzīgajiem, reizēm tikai par mata tiesu, kādu niansi,” smaida Mārtiņš Straume, Latvijas Būv­inženieru savienības valdes priekšsēdētājs.

Par labāko sabiedrisko jaunbūvi tika atzīts CSDD klientu apkalpošanas centrs Eizenšteina ielā 6, Rīgā, kas apvienoja to ar Motormuzeja ēku. Savukārt dažas sabiedrības augstu novērtētas būves, piemēram, “Lielais Dzintars”, neieguva titulu. “Konkursā galveno uzmanību veltīju objektā izpildīto būvdarbu kvalitātei, kas arī bija mana vērtējuma pamatkritērijs,” strikts bija Juris Mellēns, Valmieras pilsētas būvvaldes galvenais būvinspektors. “Skatei pieteiktās būves vērtēju pēc ilgtspējības principiem gan idejas līmenī, gan izpildes līmenī: būvē izmantotos materiālus, tehnoloģijas, izpildīto būvniecības darbu kvalitāti; būvniecības izpilddokumentāciju: projektu, būvdarbu žurnālus, darbu izpildes grafikus…” stāstīja Sandra Gusta, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Arhitektūras un būvniecības katedras vadītāja. Punktu skaitu varēja samazināt arī projektā atrodamas neatbilstības normatīvu prasībām, ja būvniecības gaitā pieļautas rupjas kļūdas vai bijuši nelaimes gadījumi, ja būvnieks nav izturējies atbildīgi pret darbuzņēmējiem vai pret valsti, piemēram, ir nopietni nodokļu un darba drošības pārkāpumi.

“Skate sabiedrībai parādīja, ka īsti kvalitatīva ēka var tapt tikai tad, ja veikta projektēšana ar augstu detalizācijas pakāpi. Tieši sagatavošanās būvniecībai jāvērtē kā visefektīvāk ieguldītie līdzekļi, jo šajā posmā risinātie jautājumi ietekmē ēkas būvniecību un tālāko lietošanu. Zinot, cik svarīgi kvalitatīvi izpētīt grunts apstākļus katrā objektā, raudzījos, lai skates dalībnieki šo principu ievērotu,” norādīja Kaspars Bondars, RTU Būvniecības fakultātes Civilo ēku būvniecības katedras vadītājs.” “Ir sen zināma patiesība – pareizi aprēķinātas un projektētas konstrukcijas ir vizuāli izskatīgas un piešķir būvei vieglumu. Inženierim jāspēj katru savu projektēto būvi uztvert kā vienīgo un neatkārtojamo, tāpēc, vērtējot būves, mums jāmēģina ieraudzīt inženiera domas un izjust viņa rokas unikālo pieskārienu,” spriež būvinženieris Jānis Rāzna.

 

“Gada labākā būve Latvijā 2015”

Nominācijā “Sabiedriskā jaunbūve”

1. vieta CSDD klientu apkalpošanas centrs. Eizenšteina iela 6, Rīga.

2. vieta – Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskais centrs. Jelgavas iela 1, Rīga.

3. vieta – VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” pasažieru termināļa paplašināšanas 5. kārta – Ziemeļu piestātnes būvniecības 1. kārta. Lidosta Rīga 10/1, Mārupes novads.

Atzinība – viesu nama komplekss. Ikšķiles iela 4, Jūrmala.

Atzinība – daudzfunkcionālais centrs “Lielais Dzintars”. Radio iela 8, Liepāja.

Nominācijā “Dzīvojamā jaunbūve”

1. vieta – dzīvojamā jaunbūve. Bulduru prospekts 19, Jūrmala.

2. vieta – multifunkcionālā centra 2. kārta. Blaumaņa iela 20, Rīga.

3. vieta – daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka. Strēlnieku iela 7, Rīga.

Atzinība – daudzstāvu dzīvokļu dzīvojamā ēka. Putnu iela 31, Rīga.

Atzinība – mazstāvu daudzdzīvokļu ēkas. Dzintaru prospekts 26 un 28, Jūrmala.

Atzinība – daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamā ēka. Stendes iela 5, Rīga.

Nominācijā “Pārbūve”

1. vieta Maltas 1. vidusskolas un Maltas 2. vidusskolas ēkas pārbūve un kopējās infrastruktūras pārbūve. Skolas iela 5 un Sporta iela 5, Malta, Rēzeknes novads.

2. vieta – Alūksnes muižas apbūves brūža ēka, O. Vācieša iela 2, Alūksne, Alūksnes novads.

3. vieta – Dzintaru koncertzāles slēgtā zāle. Turaidas iela 1, Jūrmala.

Atzinība – ēkas pārbūve. O. Vācieša iela 6B, Rīga.

Atzinība – Cēsu centrālās bibliotēkas ēka. Raunas iela 1, Cēsis, Cēsu novads.

Atzinība – Ventspils tehnikuma komplekss – mācību ēkas pārbūve, dienesta viesnīcas jaunbūve. Saules iela 15, Jūras iela 16, Ventspils.

Atzinība – ēkas Vecā pagastmāja – pārbūve par pirmsskolas izglītības iestādi. Katvaru pagasts, Limbažu novads.

Atzinība – “SCHNEIDER Electric” elektrisko un elektronisko komponenšu rūpnīcas pārbūve. Krustpils iela 35/35a, Rīga.

Nominācijā “Atjaunošana”

Atzinība – energoefektivitātes paaugstināšana daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā. Augusta Dombrovska iela 49, Rīga.

Atzinība – Tilžas internātpamatskolas vienkāršotā atjaunošana energoefektivitātes paaugstināšanai. Pārupes iela 4, Tilža, Tilžas pagasts, Balvu novads.

Nominācijā “Restaurācija”

1. vieta – Rīgas pils priekšpils atjaunošana – restaurācija, Rīgas pils priekšpils austrumu piebūves atjaunošana. Pils laukums 3, Rīga.

Atzinība – fasādes krāsojuma atjaunošana un jumta seguma nomaiņa. Brīvības iela 61, Rīga.

Nominācijā “Inženierbūve”

1. vieta VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga”” pirmā perona rekonstrukcija. Lidosta Rīga 10/1, Mārupes novads.

2. vieta – Pilssalas attīstības 3. kārta – Tempļakalna ielas gājēju tilts. Pilssala, Alūksne, Alūksnes novads.

3. vieta – Ventas un Liepājas ielu (A9) rekonstrukcija. Skrunda, Skrundas novads.

Atzinība – maģistrālo kanalizācijas sistēmu kolektoru rekonstrukcija (DK–15) Daugavpilī.

Atzinība – Ventspils Brīvostas pārvaldes kuģu stāvēšanas piestātnei piegulošās teritorijas labiekārtojuma pārbūve un kuģu stāvēšanas piestātnes nr. 25B atjaunošana. K. Valdemāra iela 6, Ventspils.

Nominācijā “Ainava”

1. vieta – teritorijas inženiertehniskā sagatavošana – skaņas valnis un transporta infrastruktūras izbūve. Kokneses prospekts 1a, Rīga.

Atzinība – dabas tūrisma infrastruktūras būvdarbi Gaujas nacionālajā parkā un dabas liegumā “Mežmuižas avoti”. Amatas, Kocēnu, Līgatnes, Pārgaujas, Priekuļu un Siguldas novads.

Atzinība – teritorijas labiekārtojuma sadaļa projektam “Ģimenes mājas un viesu nama rekonstrukcija par pirmsskolas izglītības iestādi”, Pērses iela 16a, Mārupe, Mārupes novads.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Savukārt dažas sabiedrībā augstu novērtētas būves, piemēram, “Lielais Dzintars” neieguva titulu. !?! Kāpēc? Vismaz dažus argumentus, lūdzu!
    Ja ņem piemēru no augsti godātās žūrijas, tad Romas Olimpisko spēļu uzvarētāju maratonā Abebi Bikilu arī nedrīkstēja pasludināt par čempionu, jo viņš distanci noskrēja basām kājām, ignorējot NIKE, PUMA, ADIDAS vai pat mūsu “Sarkanā kvadrāta” reklāmās izsētos miljonus, un visai pasaulei pierādot, ka ne jau čības skrien, bet sportists!

Draugiem Facebook Twitter Google+