×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. oktobris, 2014
Drukāt

“Labvēlīgais tips” atgriežas katastrofāli

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Atjaunojot kādreiz tik iecienīto tradīciju, pēc krietna klusuma brīža uz skatuves atgriežas tautā iemīļotā grupa “Labvēlīgais tips”. “Katastrofāla atgriešanās” notiks trīs grupas koncertos 23., 24. un 25. oktobrī koncertzālē “Palladium”.

Aizvadītajā gadā pēc 20 aktīvas darbošanās gadiem, radot vairākus desmitus dziesmu, kuras zina ikviens latvietis no bērna kājas līdz sirmam vecuma, grupa “Labvēlīgais tips” devās atvaļinājumā. Pēc pamatīga skatuves darba cēliena tās līderis Andris Freidenfelds nolēmis atpūsties, bet pārējie grupas dalībnieki turpināja laiku pa laikam spēlēt apvienības “Normunds Jakušonoks un Tipa orķestris” sastāvā.

Par prieku “Labvēlīgā tipa” ilggadējiem faniem, pēc neliela atvaļinājuma “Labvēlīgais tips” atkal ir pilnā sastāvā un gatavs ieraut savus klausītājus trakulīgā prieka virpulī, solot, ka ballīte atkal būs. Jāpiebilst, ka grupas rudens koncerti būs reta izdevība līksmot kopā ar iecienītajiem māksliniekiem, jo grupa neplāno atsākt regulāru koncertdarbību.

“”Labvēlīgā tipa” koncertiem raksturīgi gaumīgi joki un pozitīva, nedaudz vieglprātīga atmosfēra. Auditorijas atsaucība grupas koncertos neļauj māksliniekiem gulēt uz lauriem, bet katru gadu piedāvāt kaut ko jaunu un kvalitatīvu – tā, lai publika nebūtu vīlusies. Pārsteigumi un labs garastāvoklis garantēts arī šajos koncertos, un galu galā – Fredim vienmēr ir ko teikt,” par gaidāmajiem koncertiem saka grupas dalībnieks Ģirts Lūsis.

Sniedzot vasaras vienīgo koncertu Rīgā, Līgo vakarā, “Labvēlīgais tips” iepriecināja savu klausītāju ar jaunumus vēstošu singlu “Du bist spazieren”, paziņojot, ka tā ir savdabīga atbilde uz mūžseno latviešu apgalvojumu – Latvijas popmūzikā nekā jauna nav. “Grupa tam nepiekrīt, taču vienlaikus arī neuzņemas atbildību par traumām, kas var gadīties, izpildot pārgalvīgus deju soļus un piruetes, dziesmas atskaņošanas laikā,” vasarā vēstīja “Labvēlīgā tipa” mūziķi.

Grupas “Katastrofālās atgriešanās” priekšvakarā “Labvēlīgais tips” iepriecināja grupas fanus ar jaunu dziesmu “Pa lēto”. Pati grupa to komentē: “Katrs var tulkot, interpretēt un meklēt zemtekstus dziesmas tekstā pēc saviem ieskatiem, noskaņojuma un politiskās piederības.” Par dziesmas melodiju parūpējušies Andris Freidenfelds, Ģirts Lūsis, Normunds Jakušonoks, Artūrs Kutepovs un Haralds Stenclavs, par tekstu – Andris Freidenfelds, un to visu iemūžināt palīdzēja Lotars Lodziņš un Jānis Kalve no “Labo ierakstu studijas”.

Par to, ka “Labvēlīgā tipa” “katastrofālā atgriešanās” ir visnotaļ gaidīta, liecina publikas ievērojamā interese – sākotnēji izsludinātajiem diviem koncertiem pievienojies papildkoncerts, bet biļetes uz visiem trim koncertiem pašlaik ir gandrīz izpārdotas.

Varbūt noder

Koncerti: 23., 24., 25. X 20.00 “Palladium”.

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bileuparadize.lv

Cena: EUR 10 – 25.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+