Mobilā versija
+4.7°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
29. jūlijs, 2015
Drukāt

Laikraksts: Lai Baltijas valstīs lielākā cūku ferma nebūtu jāslēdz, tā nav iekļauta karantīnas zonā (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Eiropas Komisija (EK) ir nolēmusi, ka Āfrikas cūku mēra (ĀCM) karantīnas zonā Igaunijā tiks iekļauts viss Valgas apriņķis un gandrīz puse Vīlandes apriņķa, bet Baltijas valstīs lielākā industriālā cūku ferma “Ekseko”, kas atrodas šajā apriņķī, karantīnas zonā netiks iekļauta, vēstīja laikraksts “Eesti Paevaleht”.

Laikraksta rīcībā esošā informācija liecina, ka EK pamatā ir pieņēmusi lēmumu, ar kuru piekrīt Igaunijas ierosinājumam par ierobežojumu zonas atrašanās vietu. Ja “Ekseko” tiktu iekļauta karantīnas zonā, ferma, visticamāk, būtu jāslēdz un simtiem cilvēku zaudētu darbu.

Tas, ka EK piekrita Igaunijas ierosinātās karantīnas zonas noteikšanai lielā mērā ir Igaunijas Veterinārā un pārtikas dienesta ģenerāldirektora Ago Pertela smagā darba rezultāts, un, ņemot vērā EK iepriekšējo praksi, tas ir ārkārtīgs sasniegums, norādīja “Eesti Paevaleht”.

Igaunijas lauksaimniecības ministrs Urmass Krūze norādīja, ka “Ekseko” precīzi ievēro bioloģiskās drošības noteikumiem un ir ražotājs, kura tirgus daļa Igaunijā ir tik liela, ka tas ir jāņem vērā.

“Eesti Paevaleht” otrdien vēstīja, ka gadījumā, ja EK noteiks ĀCM zonu Vīlandes apriņķī, kurā ir arī “Ekseko”, simtiem cilvēku zaudēs darbu.

Krūze norādīja, ka Lauksaimniecības ministrija un Veterinārais un pārtikas dienests smagi strādā, lai pārliecinātu EK pieņemt diezgan neierastu lēmumu un lielo cūku fermu atstāt ārpus karantīnas zonas, lai gan tā atrodas vien 15 kilometru attālumā no vietas, kur konstatēta saslimšana.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. ši cūku ferma jau izslimoja un ir inficētas ar mēri tāpēc nav satraukumam pamata ko ēdam. neies taču visas cūkas izkaut importēt ar ko vajadzēs.

  2. korupcijas augstākā pilotāža, bet visi izliekas ka tā jābut

  3. Pārfrāzējot Dž.Orvelu: Visas cūkas ir vienādas, bet dažas ir vienādākas par citām

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (2)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+