×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
29. jūlijs, 2015
Drukāt

Laikraksts: Lai Baltijas valstīs lielākā cūku ferma nebūtu jāslēdz, tā nav iekļauta karantīnas zonā (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Eiropas Komisija (EK) ir nolēmusi, ka Āfrikas cūku mēra (ĀCM) karantīnas zonā Igaunijā tiks iekļauts viss Valgas apriņķis un gandrīz puse Vīlandes apriņķa, bet Baltijas valstīs lielākā industriālā cūku ferma “Ekseko”, kas atrodas šajā apriņķī, karantīnas zonā netiks iekļauta, vēstīja laikraksts “Eesti Paevaleht”.

Laikraksta rīcībā esošā informācija liecina, ka EK pamatā ir pieņēmusi lēmumu, ar kuru piekrīt Igaunijas ierosinājumam par ierobežojumu zonas atrašanās vietu. Ja “Ekseko” tiktu iekļauta karantīnas zonā, ferma, visticamāk, būtu jāslēdz un simtiem cilvēku zaudētu darbu.

Tas, ka EK piekrita Igaunijas ierosinātās karantīnas zonas noteikšanai lielā mērā ir Igaunijas Veterinārā un pārtikas dienesta ģenerāldirektora Ago Pertela smagā darba rezultāts, un, ņemot vērā EK iepriekšējo praksi, tas ir ārkārtīgs sasniegums, norādīja “Eesti Paevaleht”.

Igaunijas lauksaimniecības ministrs Urmass Krūze norādīja, ka “Ekseko” precīzi ievēro bioloģiskās drošības noteikumiem un ir ražotājs, kura tirgus daļa Igaunijā ir tik liela, ka tas ir jāņem vērā.

“Eesti Paevaleht” otrdien vēstīja, ka gadījumā, ja EK noteiks ĀCM zonu Vīlandes apriņķī, kurā ir arī “Ekseko”, simtiem cilvēku zaudēs darbu.

Krūze norādīja, ka Lauksaimniecības ministrija un Veterinārais un pārtikas dienests smagi strādā, lai pārliecinātu EK pieņemt diezgan neierastu lēmumu un lielo cūku fermu atstāt ārpus karantīnas zonas, lai gan tā atrodas vien 15 kilometru attālumā no vietas, kur konstatēta saslimšana.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. ši cūku ferma jau izslimoja un ir inficētas ar mēri tāpēc nav satraukumam pamata ko ēdam. neies taču visas cūkas izkaut importēt ar ko vajadzēs.

  2. korupcijas augstākā pilotāža, bet visi izliekas ka tā jābut

  3. Pārfrāzējot Dž.Orvelu: Visas cūkas ir vienādas, bet dažas ir vienādākas par citām

Draugiem Facebook Twitter Google+