Laukos
Bizness

“Laima” pavasarī atsāks konfekšu “Karakums” un “Talismans” ražošanu 0

Foto – Dainis Bušmanis

Saistībā ar nākamgad gaidāmo Latvijas simtgadi saldumu ražotāja AS “Laima” atsāks ražot savulaik iecienītās konfektes “Karakums” un “Talismans”, informēja zīmolu “Laima” pārstāvošās kompānijas “Orkla Confectionery & Snacks Latvija” sabiedrisko attiecību un komunikācijas vadītāja Lineta Mikša.

Lēmums atsākt divu minēto konfekšu ražošanu pieņemts projekta “Nostalģija” laikā, kad “Laima” aicināja balsot par vēsturiskajām konfektēm, kuras vēlētos atkal redzēt tirdzniecībā. Balsot bija iespējams par tādām konfektēm kā “Talismans”, “Dienvidnakts”, “Upeņu”, “Karakums”, “Daile”, “Banānu”, “Jūrmala”, “Daile”, “Līgo”, “Rēbuss” un “Ananass”. Kampaņas ietvaros kopumā tika saņemtas 5000 balsis.

Balsojumā konfekte “Talismans” kopumā saņēma 841 balsi. “Talismans” bija divdesmito gadu iecienītākā konfekte, kuras pirmsākumi meklējami 1925.gadā. Toreiz šokolādes fabrika “Maķedonija” pārtapa par akciju sabiedrību “Laima” un tika uzsākta rūgteni saldās cigoriņu pomādes “Talismans” ražošana.

Savukārt konfekte “Karakums” balsojumā saņēma 1 176 balsis. Pralinē konfekte “Karakums” ar vafeļu gabaliņiem bijusi vairāku paaudžu iecienītākā šokolādes konfekte.

“Katra Latvijas desmitgade ir bijusi ar savu stilu un garšu, tajā skaitā arī ar iecienītu šokolādes konfekti. Par godu Latvijai un tās iedzīvotājiem 2018.gada pavasarī veikalu plauktos nonāks konfektes “Karakums” un “Talismans”, kas tiks ražotas pēc senām, unikālām “Laimas” meistaru radītām receptūrām,” sacīja Lineta Mikša.

Pašlaik “Laimas” produktu portfelī ir 200 dažādi produkti, kas pieejami Latvijā un ārvalstīs. “Laimas” produkcija tiek eksportēta uz 27 valstīm – ASV, Kanādu, Ķīnu, Izraēlu, Lielbritāniju, Īriju, Krieviju, Baltkrieviju, Azerbaidžānu, Kazahstānu, Turkmenistānu un citām.

“Orkla Confectionery & Snacks Latvija” (iepriekš “NP Foods”) pārstāv zīmolus “Laima”, “Selga”, “Staburadze”, “Ādažu čipsi”, “Old Town bakery”, “The Original Taffel Snacks” un “Pedro”

Jau ziņōts, ka norvēģu kompānija “Orkla” 2014.gada augustā iegādājās koncernu “NP Foods”, bet oktobrī tika pieņemts lēmums apvienot SIA “NP Foods”, AS “Laima”, AS “Staburadze” un AS “Latfood” vienā uzņēmumā, kura nosaukums ir “Orkla Confectionery&Snacks Latvija”, bet SIA “Spilva” un AS “Gutta” apvienoti vienā uzņēmumā ar nosaukumu SIA “Orkla Foods Latvija”.

.

LA.lv