×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
4. decembris, 2015
Drukāt

Lasi žurnālā “Agro Tops” 2015. gada decembrī!

at122015

abonet_pogapirkt_poga

 

APSKATĪT ŽURNĀLA JAUNO NUMURU

Panākumu atslēga nav meklējama nosaukumos un piederībā
“Piena ražotāji sāk saprast, ka sāls slēpjas nevis uzņēmējdarbības formā, bet gan pašu efektivitātē, spējā saražot kvalitatīvu produktu un saņemt par to atbilstošu cenu,“ intervijā teic Jānis Šolks, Piensaimnieku centrālās savienības valdes priekšsēdētājs.

Pašizmaksu samazina uz savas algas rēķina
Daudzi zemnieku saimniecību īpašnieki algu sev nerēķina un nemaksā, to apstiprina Valsts ieņēmumu dienesta dati.

Izlasiet AAL marķējumu!
Valsts augu aizsardzības dienesta (VAAD) direktore Kristīne Kjago aicina zemniekus nepirkt aizdomīgus augu aizsardzības līdzekļus: “Ja jūsu sētā iebrauc kāds tirgonis, kas piedāvā nelegālu augu aizsardzības līdzekli, informējiet par to VAAD vai policiju.”

Izmanto mikroorganismu spēku
Rēzeknes novada Lendžu pagasta saimniecībā SIA Pakalnu māliņi agro nodarbojas ar ķīmisko lauksaimniecību, bet strādā ar bioloģiskiem preparātiem un līdzekļiem, ņemot vērā augu fizioloģiju un mikrofloru augsnē.
Gribi tievēt – ēd zaļos griķus!
Saldus novada Zirņu pagasta zemnieku saimniecība Bebri šogad augustā sertificēja bioloģisko griķu pārstrādi. Šeit top dažādi zaļo griķu produkti – milti, manna, putraimi, klijas.

Agritechnica 2015 – iespaidi un pārdomas
Agritechnica vēl joprojām ir lielākā lauksaimniecības tehnikas un aprīkojuma izstāde pasaulē. Šogad savu varējumu no Vācijas pilsētā Hannoverē demonstrēja 2907 izstādes dalībnieki no 52 valstīm.

Pirmpiens un vēlreiz pirmpiens
Jau vairākus gadu desmitus aktuāla ir tēma, kā nodrošināt jaundzimušam teļam iespējami labāku imunitāti. Izkristalizējies vislabākais un visefektīvākais paņēmiens – izbarot teļam kvalitatīvu pirmpienu īstajā laikā un vajadzīgajā daudzumā.
Aborti govīm – cēloņi, rīcība, sekas
Aborts ir grūsnības pārtraukšanās, kamēr auglis vēl nav patstāvīgi dzīvotspējīgs. Ja dzīvniekam sācies aborts, tas vairs nav novēršams.

Mērķis – labi attīstīts, muskuļots teļš
Zīdējteļu piebarošana nepieciešama, ja ir nekvalitatīva rupjā lopbarība vai tās nepietiek.

Lai samazinātu pašizmaksu, būvēs jaunu fermu
Juris un Mārtiņš Gierkeni Lēdurgā rekonstruētās fermas iespējas jau izsmēluši. Lai nodrošinātu govīm labturību un kāpinātu izslaukumus, viņi plāno būvēt jaunu novietni, kurā slaukšanu uzticēs robotiem.
Kāju vannas govju nagu veselībai
Viena no piena lopkopības lielākajām problēmām ir govju nagu bojājumi un slimības. Ko darīt, lai samazinātu nagu saslimšanas risku?

2015. gads augļu dārzos
Lai arī Latvija ir maza valsts, atšķirības ne tikai starp reģioniem, bet pat starp dārziem vienā reģionā var būt ļoti lielas. Par to liecina arī šķirņu vērtējums, novirzes no kopējā un vidējā vērtējuma.

Polijā pēta gurķu audzēšanu ar papildapgaismojumu
Gurķu audzēšana ar papildapgaismojumu nav jaunums, mūsu kaimiņi Igaunijā to dara kopš deviņdesmito gadu beigām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+