Kultūra
Mūzika

Latviešu mūziķu trio ieguvis trešo vietu prestižā starptautiskā konkursā 16

Foto: Trio Metamorfoze Facebook konts

“Trio Metamorfoze”, kura sastāvā ir flautistes Liene Dobičina, Zane Jurēvica un pianiste Zane Rubesa, ieguvis 3. vietu prestižajā 17. Starptautiskajā Frīdriha Kūlava flautistu konkursā romantisma laikmeta komponista dzimtajā pilsētā Ulcenā, Vācijā, informēja viena no dalībniecēm Lieme Dobičina.

Starptautiskais Frīdriha Kūlava flautistu konkurss notika no 8. līdz 15. oktobrim Ulcenā, Vācijā. Tas dibināts par godu izcilajam dāņu komponistam Frīdriham Danielam Rūdolfam Kūlavam. Par konkursa norises vietu izvēlēta Kūlava dzimtā pilsēta – Ulc ena, kurā Kūlavs dzimis 1786. gadā. Konkursu kopš 1970. gada katru otro gadu organizē Ulcenas Mākslas biedrība sadarbībā ar Ulcenas pilsētas domi, pulcējot vairāk nekā simt flautistus no vairāk nekā 30 pasaules valstīm.

“Šis ir viens no tiem retajiem konkursiem, kurā flautisti var piedalīties arī duetā, trio vai kvartetā,” stāsta Liene Dobičina.

“Trio Metamorfoze” par savu dalību konkursā saka tā: ” Nolēmām, ka piedalīsimies kategorijā divām flautām un klavierēm, jo spēlējam kopā jau vairāk kā divus gadus, ar panākumiem piedaloties gan dažādos koncertos, gan meistarklasēs. Pateicoties dalībai konkursā, esam uzzinājušas, iepazinušas un iemīļojušas daudz līdz šim Latvijā neatskaņotas komponistu mūzikas. Mūsuprāt, šī ir bijusi fantastiska iespēja parādīt savus spēkus kamermuzicēšanā, vienlaicīgi gūstot žūrijas, kā arī konkursa dalībnieku atzinību.”

LA.lv