×
Mobilā versija
Brīdinājums +8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
18. maijs, 2012
Drukāt

Latvijā 26% iedzīvotāju mobilajos telefonos veic finanšu darbības

iphone5

Latvijā pēdējā pusgada laikā, izmantojot mobilos telefonus, finanšu darbības veikuši 26% iedzīvotāju, liecina mobilo iekārtu mazumtirgotāja “Trodeks” veiktā aptauja.

Tā arī vēsta, ka 11% aptaujāto respondentu ar mobilajiem telefoniem aplūko konta stāvokli internetbankā, 9% veic pārskaitījumus ar īsziņu starpniecību, 7% veic pārskaitījumus, izmantojot internetbanku, bet 6% iegādājas preces vai pakalpojumus ar mobilā telefona starpniecību.

Aptaujā arī secināts, ka 29% par galveno iemeslu, kāpēc neveic maksājumus ar mobilo telefonu, minējuši interneta neesamību mobilajā telefonā, 19% uzskata, ka finanšu pakalpojumu darbību veikšana datoros ir ērtāka, savukārt 15% uztraucas par drošību un vēl tikpat uzskata finanšu pakalpojuma veikšanu mobilajos telefonos par pārāk sarežģītu procedūru. Vienlaikus 11% Latvijas iedzīvotāju norādījuši, ka nav dzirdējuši par šāda pakalpojumu pieejamību, bet 9% mobilo telefonu lietotāju uzsver, ka telefonos ir pārāk mazi burti, lai varētu izmantot banku pakalpojumus.

Aptauja veikta internetā, aptaujājot 543 respondentus vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+