Latvija bullīšos pieveic Franciju, Nolans neapmierināts 0

Bez vairāku komandas līderu palīdzības Latvijas hokeja izlase pirmdien “Arēnā Rīga ” ar 3:2 pēcspēles metienos uzvarēja Franciju priekšpēdējā pārbaudes spēlē pirms šonedēļ gaidāmā starta pasaules čempionātā (PČ).

10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 69
Krievi nāk virsū kā melna nakts.. Ukraiņi nosauc laiku, kad vairs nevarēs noturēt fronti – ne ieroču, ne spēka nav

Vārtus Latvijai pēdējā trešdaļā guva Gints Meija un Andris Džeriņš, nodrošinot 2:0 pārsvaru, ko laukuma saimnieki pamatlaikā nenosargāja. Pēcspēles metienos Latvijai uzvaru nodrošināja Roberta Bukarta realizētais metiens. Par labāko Latvijas izlasē nosauca vārtsargu Māri Jučeru.

Mājinieki daudz aktīvāk spēlēja uzbrukumā un nereti izveidoja bīstamas situācijas pie francūžu vārtiem, tomēr viesu atlētiskā aizsardzība reti pieļāva atkārtotus metienus. Pirmajā trešdaļā labas iespējas atklāt rezultātu bija Ģirtam Ankipānam un Robertam Bukartam, bet Andra Džeriņa mestā ripa trāpīja pa Kristobala Iē sargāto vārtu stabu. Francūži atbildēja ar retiem pretuzbrukumiem, un gluži bez darba vārtos nebija arī Jučers.

Cīņas raksturs pēc pārtraukuma nemainījās – situācijas noteicēji bija Latvijas hokejisti, tomēr viņu aktivitāte nebija pietiekama vārtu gūšanai. Iespēja izcelties bija Krišjānim Rēdliham, savukārt Mārtiņam Cipulim ātrā izrāvienā vienam pret vienu pietrūka laika pienācīgi savaldīt ripu un pārspēt Iē.

Visbeidzot ripa Iē vārtos nonāca pēdējā perioda sākumā, kad aizturētā soda situācijā Krišjānis Rēdlihs no laukuma stūra precīzi piespēlēja vārtu priekšā Meijam, kurš nekavējoties meta. Trešdaļas vidū rezultātu divkāršoja Džeriņš, realizējot skaitlisko pārsvaru. Pēc Meijas piespēles no aizvārtes no tuvas distances Džeriņa mesto ripu nespēja aizkavēt ne aizsargs, ne Francijas vārtsargs.

Rezultāta starpību francūži samazināja strīdīgā situācijā, arī izmantojot skaitlisko pārsvaru. Vārtu priekšā aizsargi nesavaldīja Joriku Treijī, kam Saša Treijī piespēli izdarīja ar roku. Francijas izlase aktīvāk centās atspēlēties, taču iekrita aizsardzībā, kas ļāva Meijam tikt pie soda metiena izpildīšanas. Taču viņa duelī ar Iē Francijas vārtsargs tomēr bija pārāks. Savukārt pamatlaika pēdējā minūtē Joriks Treijī Jučera vārtu priekšā noslēdza Sašas Treijī piespēli, uzvarētāja noteikšanu atliekot vismaz uz pagarinājumu.

Papildlaikā Francija divreiz palika mazākumā, tomēr ar to Latvijas uzvarai vēl nepietika. Pirmajā vairākumā pa vārtu stabu trāpīja Bukarts, otrajā skaitliskajā pārsvarā teju tukšos vārtos netrāpīja Krišjānis Rēdlihs, un mājiniekiem nepalīdzēja arī Iē palikšana bez nūjas pēdējās sekundēs. Pēcspēles metienos Latvijai precīzi bija Miks Indrašis un Bukarts, turpretim viesiem precīzs bija tikai Antonijs Gutigs.

Mājinieku galvenais treneris Teds Nolans izvēlējās spēlei nepieteikt vairākus potenciālos Latvijas izlases līderus, tādēļ sastāvā nebija iekļauti pieredzējušie aizsargi Oskars Bārtulis un Georgijs Pujacs, kā arī potenciālie pirmās maiņas uzbrucēji Jānis Sprukts un Miķelis Rēdlihs, kā arī viens no komandas aizsardzības balstiem Guntis Galviņš un vārtsargs Edgars Masaļskis. Spēcīgākajā sastāvā pret Franciju Latvija varētu spēlēt atkārtotajā cīņā otrdien, kad izlasei plāno pievienoties arī Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Otavas „Senators” uzbrucējs Kaspars Daugaviņš.

Teds Nolans ar hokejistu sniegumu palika neapmierināts, tomēr ar tālejošiem secinājumiem viņš nesteidzās, piebilstot, ka mēdz gadīties arī ne tik veiksmīgas cīņas.

Nolans žurnālistiem teica, ka spēle viņam nepatika, un nav svarīgi, ka pēcspēles metienos tika gūta uzvara (3:2). Pārbaudes spēlēs process ir svarīgāks par rezultātu, un Latvijas izlase nespēlēja, kā vajag, paskaidroja Nolans. Komandas neveiksmīgās darbības cēloņus treneris publiski neanalizēja, vien piebilda, ka otrdien abu komandu atkārtotajā spēlē cer uz labāku sniegumu.

“Puiši necīnījās kā vajag, [laukumā] pieņēma kļūmīgus lēmumus, man spēle nepatika,” sacīja Nolans. “Dažbrīd bija vajadzīgās emocijas, taču [kopumā] spēle bija neiedvesmojoša. Tā gadās, nenospēlējām kā varējām. Cerams, rīt [otrdien] būs labāk,” viņš piebilda.

Lai gan līdz startam pasaules čempionātā un sastāva nosaukšanai laika nav daudz, Nolans atzina, ka pirmdien aizvadītā spēle nav viņam palīdzējusi izlemt, kurus hokejistus vest uz Stokholmu. Kādā spēlē spēlētājiem veicas labāk, citubrīd atkal seko kritums, un lēmumi trenerim jāpieņem, neraugoties uz šādu viļņošanos.

Pēdējā pārbaudes spēlē otrdien “Arēnā Rīga” laukumā dosies arī no Nacionālās hokeja līgas (NHL) kluba Otavas  “Senators” atbraukušais uzbrucējs Kaspars Daugaviņš, sacīja Nolans. Savainojumu pirmdien guva Ģirts Ankipāns, taču Nolans cer, ka tas neietekmēs uzbrucēja izredzes tikt sastāvā uz PČ, ja arī spēlētājam pāris dienas būs jāiztiek bez hokeja.