×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
9. augusts, 2014
Drukāt

Latvijā izveidots portāls “Spektr.lv” ar Krievijas neatkarīgo žurnālistu viedokļiem

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ilustratīvs foto

Portāls “Delfi” palīdzējis Latvijā izveidot jaunu portālu – žurnālu “Spektr.lv”, kurā tiek publicēti Krievijas žurnālistu raksti. “Spektr.lv” paredzēts Krievijas tirgum, apstiprināja “Delfi” vadītājs Konstantīns Kuzikovs.

“Spektr.lv” savu darbību sācis 23.jūlijā, tas dienā tiek papildināts ar vidēji vienu rakstu.

Kuzikovs skaidroja, ka šāda ideja radusies saistībā ar vairāku Krievijas ziņu portālu neatkarīgo redaktoru un žurnālistu “aiziešanu”, pēc kā informācija šajā valstī esot atspoguļota “‘tikai caur vienu prizmu”.

“Spektr.lv” galvenais redaktors ir Antons Lisenkovs, bijušais “lenta.ru” redaktors. Portāla nolūks esot būt vietnei, kur ļaut izteikties Krievijas žurnālistiem no dažādiem skatu punktiem. Par to vēstot arī portāla nosaukums.

Cik Krievijas žurnālistu sadarbosies ar šo portālu, Kuzikovs precīzi pateikt nevarēja. Esot aplēsts, ka šogad kopumā tiks publicēti 70 līdz 80 raksti, katram būšot savs autors.

Par portālā līdz šim publicētajiem rakstiem jau saņemtas pozitīvas gan vietējo, gan Krievijas iedzīvotāju atsauksmes, piebilst Kuzikovs. Daži no “Spektr.lv” rakstiem tiekot pārpublicēti arī portālā “Delfi”.

Patlaban visi ar jauno portālu saistītie izdevumi tiek segti no “Delfi” resursiem, kuri esot pietiekami. Nākotnē, piesaistot auditoriju, gan esot plānots to atpelnīt. Kā norāda Kuzikovs, ja izdosies piesaistīt kaut nelielu daļu, piemēram, no “lenta.ru” bijušajiem lasītājiem, projekts jau būs atmaksājies.

Taujāts, kā radās ideja Latvijā radīt portālu Krievijas žurnālistiem un iedzīvotājiem, Kuzikovs vien norādīja, ka Latvijā ir ļoti daudz krievu tautības iedzīvotāju. Projekts esot radies sadarbībā ar bijušo “lenta.ru” redaktoru, kurš dzīvo Latvijā.

Kuzikovs atzina, ka “arī “Delfi” tagad nodarbojas ar eksporta ražošanu intelektuālo produktu jomā”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+