Tehnika
Tehnoloģijas

Latvijā top “elfu kustība” cīņai pret interneta troļļiem 16

Foto: Elfu vienība/Facebook

Bijušais Austrumeiropas politikas pētījumu centra biedrs un agrākais diplomāts Ingmārs Bisenieks ar domubiedriem sācis veidot Latvijas “interneta elfu” kustību un aicina atsaukties ikvienu, kuram ir vēlēšanās pretdarboties agresīvajai troļļu darbībai, kuri izplata melus un apzinātu dezinformāciju Latvijas interneta medijos, aģentūru LETA informēja Austrumeiropas politikas pētījumu centra pārstāvji.

Viņi norādīja, ka vairākās valstīs jau ir novērtētas interneta troļļu darbības negatīvās sekas un tiek īstenota pretdarbība šādām pārliecināšanas un maldināšanas kampaņām internetā. Lietuvā jau darbojas “interneta elfu” grupa, kas izgaismo un vēršas pret troļļošanu, un nu ir pienācis laiks arī Latvijā apvienoties tiem, kuri nav vienaldzīgi pret to, kas notiek Latvijas interneta vidē.

Centra pārstāvji norādīja, ka visi, kuriem ir interese iesaistīties Latvijas interneta elfu vienībā, aicināti sazināties ar Bisenieku rakstot uz e-pastu “elfuvieniba@gmail.com” vai piesakoties sociālā tīkla “Facebook” grupā “Elfu vienība”.

Interneta Elfu kustība kalpos kā platforma, kurā visi ieinteresētie varēs apmainīties ar viedokļiem un pieredzi cīņā ar interneta troļļiem, plānot un īstenot nepieciešamos pretpasākumus, kā arī gūt vērtīgas zināšanas par labākajiem piemēriem cīņai ar dezinformāciju internetā.

Iniciatīvu atbalsta Austrumeiropas politikas pētījumu centrs un Latvijas Transatlantiskā organizācija.

LA.lv