Mobilā versija
+3.3°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
11. februāris, 2015
Drukāt

Latvijas banku sektors pērn nopelnījis 311 miljonus eiro

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas banku sektors 2014.gadā nopelnījis 311 miljonus eiro, šodien Saeimas deputātiem un viņu “ēnām” stāstīja Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājs Kristaps Zakulis.

Ar peļņu pērn strādāja 13 Latvijas bankas un trīs ārvalstu banku filiāles, kuru aktīvi veidoja ap 80% no banku sektora aktīviem. FKTK priekšsēdētāja ieskatā ir būtiski, ka no banku sektora 80% dalībnieku ir pelnoši, jo tas nozīmē, ka sektoram ir interese strādāt arī turpmāk.

Gadu iepriekš, 2013.gadā, banku sektors nopelnīja 246 miljonus eiro. Tādējādi gada laikā peļņa augusi par 26%. 2014.gads ir trešais gads pēc kārtas, kad banku sektors kopumā strādāja ar peļņu. Ar zaudējumiem Latvijas banku sektors strādāja 2009., 2010. un 2011.gadā.
Kapitāla atdeves rādītājs ROE 2014.gadā bija 11,1%, gadu iepriekš – 8,6%.

Gada laikā banku sektors audzis par 5,6%, un 2014.gada beigās banku un ārvalstu banku filiāļu aktīvu apjoms sasniedza 30,815 miljardus eiro.

2014.gada beigās Latvijā strādāja 17 bankas un deviņas ārvalstu banku filiāles, un tas ir par diviem dalībniekiem mazāk nekā 2013.gada beigās.

Pagājušā gada beigās bija augsta banku kapitalizācija un likviditāte, rāda FKTK dati. Piemēram, likviditātes rādītāja minimālā prasība ir 30%, taču šis rādītājs tiek pārsniegts gandrīz dubulti. Šāda situācija veidojas, jo Latvijā ir sadalīts banku sektors – ir rezidentus un nerezidentus apkalpojošās bankas un nerezidentu klientus apkalpojošām bankām likviditātes rādītājs ir 80%.

Banku sektora akcionāru struktūrā nekas daudz nav mainījies, no ārvalstu investoriem galvenie investori ir Zviedrija un Norvēģija, savukārt Krievijas, Ukrainas un citu investoru ir pietiekami maz, skaidroja Zakulis.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+