Mobilā versija
+5.3°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
11. februāris, 2015
Drukāt

Latvijas banku sektors pērn nopelnījis 311 miljonus eiro

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas banku sektors 2014.gadā nopelnījis 311 miljonus eiro, šodien Saeimas deputātiem un viņu “ēnām” stāstīja Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētājs Kristaps Zakulis.

Ar peļņu pērn strādāja 13 Latvijas bankas un trīs ārvalstu banku filiāles, kuru aktīvi veidoja ap 80% no banku sektora aktīviem. FKTK priekšsēdētāja ieskatā ir būtiski, ka no banku sektora 80% dalībnieku ir pelnoši, jo tas nozīmē, ka sektoram ir interese strādāt arī turpmāk.

Gadu iepriekš, 2013.gadā, banku sektors nopelnīja 246 miljonus eiro. Tādējādi gada laikā peļņa augusi par 26%. 2014.gads ir trešais gads pēc kārtas, kad banku sektors kopumā strādāja ar peļņu. Ar zaudējumiem Latvijas banku sektors strādāja 2009., 2010. un 2011.gadā.
Kapitāla atdeves rādītājs ROE 2014.gadā bija 11,1%, gadu iepriekš – 8,6%.

Gada laikā banku sektors audzis par 5,6%, un 2014.gada beigās banku un ārvalstu banku filiāļu aktīvu apjoms sasniedza 30,815 miljardus eiro.

2014.gada beigās Latvijā strādāja 17 bankas un deviņas ārvalstu banku filiāles, un tas ir par diviem dalībniekiem mazāk nekā 2013.gada beigās.

Pagājušā gada beigās bija augsta banku kapitalizācija un likviditāte, rāda FKTK dati. Piemēram, likviditātes rādītāja minimālā prasība ir 30%, taču šis rādītājs tiek pārsniegts gandrīz dubulti. Šāda situācija veidojas, jo Latvijā ir sadalīts banku sektors – ir rezidentus un nerezidentus apkalpojošās bankas un nerezidentu klientus apkalpojošām bankām likviditātes rādītājs ir 80%.

Banku sektora akcionāru struktūrā nekas daudz nav mainījies, no ārvalstu investoriem galvenie investori ir Zviedrija un Norvēģija, savukārt Krievijas, Ukrainas un citu investoru ir pietiekami maz, skaidroja Zakulis.

Pievienot komentāru

Tomātaudzētāji "Mežvidi" pārstrādās ogas un kaņepes (1)SIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi
Putnu gripa pietuvojusies Latvijai (3)Vairākās Eiropas Savienības (ES) valstīs atklāts bīstamais putnu gripas vīruss, un Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) norāda, ka ir pamats satraukumam arī Latvijā, sestdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas”.
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Kuras izmaiņas likumos būtiski ietekmēs tavu ikdienu 2017. gadā?ALGAS, PABALSTI, PENSIJAS NODOKĻI Saeima pieņēmusi vairākas būtiskas izmaiņas likumos, kas no nākamā gada ietekmēs Latvijas iedzīvotāju ikdienu.
Draugiem Facebook Twitter Google+