Sports
Futbols

Latvijas futbolā top pētījums par 700 tūkstošiem eiro1

Foto – Edijs Pālens/LETA

Kaspars Gorkšs Latvijas Futbola federācijas prezidenta amatā ir jau vairāk kā simts dienas un šajā laikā viņam izdevies paveikt dažas būtiskas lietas.

“Esam apguvuši papildus finansējumu aptuveni divu miljonu apmērā no UEFA – miljons aizies “Daugavas” stadionam Rīgā, lai varētu pielāgot visām prasībām. 700 tūkstoši aizies pētījumam, lai mēs varētu pamatot futbola lietderību tautsaimniecībā,” Gorkšs sacīja raidījumam “Hattrick.lv”. “Esam identificējuši sfēras, kā piesaistīt naudu futbolam un viena no tām ir valsts, tātad – mums jāpārdod valstij futbols. Noslaukt valsti grib visi? Viena lieta ir noslaukt, otra – ar faktiem pierādīt, ka tas ir lietderīgi. Šādi pētījumi tapuši arī Zviedrijā un Rumānijā, un otrajā no tām ir tā, ka katrs ieguldītais eiro atnes atpakaļ pusotru tūkstoti eiro. Tas attiecas gan uz veselības, gan kriminālo vidi. Prezentēsim pētījumu septembra pirmajā pusē. Zviedrija ir ļoti attīstīta valsts un tur atšķirība nav tik liela – atdeve ir 11 eiro, bet atspaids ir tik un tā.”

Kā vēstīts, Latvijas izlases bijušais kapteinis Gorkšs profesionālā spēlētāja karjeru beidza pērn, bet pagājušajā nedēļā aizvadīja atvadu spēli savas pirmās komandas “Auda” sastāvā.

LA.lv