×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
30. jūnijs, 2017
Drukāt

Latvijas karogs līdzās Donbasa “republikām” (17)

Ekrānuzņēmums no "RT"Ekrānuzņēmums no "RT"

Pēc Piedņestras, Luhanskas, Doņeckas "tautas republiku" pārstāvju pieteikšanas uz skatuves tiek uznests arī Latvijas karogs.

Iestādes nav informētas, kas par “Latvijas delegāciju” piedalās ideoloģiskā skolēnu nometnē Krimā. Kopš Krimas aneksijas Krievija to bieži izmantojusi dažādu ideoloģisku pasākumu organizēšanai. Pie tādiem pieskaitāmi arī jauniešu pasākumi bijušajā slavenajā PSRS pionieru nometnē “Artek”. Vienā no tiem personiski piedalījies arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins. Kā redzams televīzijas kanāla “RT” video, Putina klātbūtnē tiek pieteiktas dažādu “valstu delegācijas” – pēc Piedņestras, Luhanskas, Doņeckas “tautas republiku” pārstāvju pieteikšanas uz skatuves tiek uznests arī Latvijas karogs un paziņots, ka nometnē piedalās arī “Latvijas delegācija”. Taču pie mums atbildīgās iestādes apgalvo, ka neesot informētas par šādu pasākumu, visticamāk, tā esot kāda privāta iniciatīva.

“Samantas smaids” – tas ir nometnes nosaukums, kurš dots par godu amerikāņu meitenei Samantai Smitai. Viņa kļuva starptautiski pazīstama, kad 1983. gadā nosūtīja vēstuli PSRS vadītājam Jurijam Andropovam, un vēlāk tika uzaicināta uz padomju laiku “Arteku”. “Viņas vārds kļuva par starptautiskās bērnu diplomātijas simbolu,” teikts “Arteka” interneta lapā. Nometne esot iecerēta kā “diplomātu skola”. Interneta lapā gan nevar atrast, kas ir pieteiktā Latvijas “delegācija”. Par to netiek ziņots arī Krievijas medijos.

Savulaik no Latvijas un citām Baltijas valstīm skolēni devās uz militarizētām Krievijas nometnēm – “Sojuz. Uzvaras mantinieki”, taču vēlāk šīs aktivitātes tika ierobežotas un tagad šajās nometnēs piedalās tikai dalībnieki no Krievijas.

Ārlietu ministra padomnieks Mārtiņš Drēģeris izsaka nožēlu, ka Latvijas valsts piederīgie piedalījušies minētajos pasākumos, taču privātpersonu pašiniciatīva un Latvijas valsts karoga izmantošana nevar tikt vērtēta kā oficiāla Latvijas pārstāvība. “Saskaņā ar Latvijas nostāju Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes jautājumā Krimas Autonomā Republika tiek atzīta kā neatņemama Ukrainas sastāvdaļa. Kopš 2014. gada Ārlietu ministrija konsekventi aicina Latvijas iedzīvotājus nepiedalīties starptautiskos sporta, kultūras un izklaides pasākumos, kurus prettiesiski anektētajā Ukrainas teritorijā Krimā organizē Krievija,” teic M. Drēģeris, uzsverot, ka saskaņā ar Ukrainas likumiem Krievijas anektētajās Ukrainas administratīvajās teritorijās atļauts iebraukt caur Ukrainas robežkontroles punktiem. ĀM aicina atturēties no braucieniem uz Krimu.

Latvijas Izglītības kvalitātes valsts dienesta (IKVD) Uzraudzības nodaļas vadītāja vietnieks Maksims Platonovs norāda, ka pēc publiski pieejamās informācijas par “Artek” secināms, ka lēmumu par bērna piedalīšanos un nosūtīšanu uz “Artek” pieņem bērna vecāki, nevis kāda no Latvijā reģistrētajām izglītības ie-
stādēm vai tās pedagogiem. Vienlaicīgi viņš norāda: ja IKVD rīcībā nonāks informācija par konkrētu izglītības iestādi vai tās pedagoga pausto atbalstu dalībai “Artek”, IKVD veiks atbilstošu izvērtējumu. Izglītības iestādes vai tās pedagogi var atbalstīt tikai tādu izglītojamo dalību pasākumos, kas nav pretrunā ar 2016. gadā pieņemtajiem valdības noteikumiem par izglītojamo audzināšanas vadlīnijām un informācijas, mācību līdzekļu, materiālu un audzināšanas metožu izvērtēšanas kārtību.

Tie paredz izvērtēt, vai mācību procesā, materiālos un audzināšanā izmantotās metodes atbilst Satversmei, nav vērstas uz nacionālā, etniskā, rasu, sociālā vai reliģiskā naida izraisīšanu un radikalizāciju un personas diskrimināciju, kā arī nav vērsti uz PSRS un nacistiskās Vācijas īstenotā genocīda, noziegumu pret cilvēci u. tml.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. voņučkas apkauno Latviju

 2. Karogs vienpusējs?!! Atbildēt

  Droši vien arī pats pārstāvis ir tik pat neīsts!

 3. Paldies Dievam, tas NAV Latvijas karogs, šis nozombētais pamuļķis tā arī nav spējis uzzināt par Latvijas karoga krāsu joslu proporcijām, tādējādi parādot un pierādot, kādu “latviju” šis pārstāv…

 4. Provokācija vai patiesība? Atbildēt

  Būtu jānoskaidro šīs delegācijas dalībnieku identitāti. Vai te nenotiek teatris.

 5. Vakar – Kosovas republika, šodien – Donbasa, rīt – Katalonijas, parīt – brīvās Skotijas. Process turpinās…
  Lai dzīvo 9.maijs – Eiropas diena. Lai miers un tautu draudzība – un jauni karogi!!

 6. Un krieviem lojālais ,mūsu ,, prezidenta izstrādājums ar kangara asinīm ,, grib visiem nelojālo jaundzimušajiem automātiski pilsonības dāļāt , nu ar laiku būs ,,īsti Latvijas pārstāvji Krimā ,,

 7. Mūsu” lojālie” Latvijas krievi šeit vicina Krievijas karogu – (patrioti ). Aizbrauc kaut kur ārā, pēkšņi atcerās par Latvijas karogu- bet vieta – kā vienmēr lai izraisītu tikai šķelšanos un karoga izmantošnu nepareizā vietā —-divkoši un nekauņas būtu dzīvojuši savā lielajā dzimtenē un visiem būtu miers .Ja jau domāšana atšķrias tad atšķiras’. -Tas ir Mūsu- Latviešu karogs un nav ko grāpstīties gar svētām lietām visādiem krievu propogandistiem . Dievs atbrīvo lūdzu LATVIJU no šī nelojālo krievu murga !!!!!!

 8. Es gribu atbildēt Ārlietu ministrijas pārstāvim. Normālā valstī, kur katrs dienesta cīnās par savas valsts prestīžu un atbildību, jau uz reiz pēc tā foto parādīšanās ar Latvijas karogu, būtu atšihrējuši šā jaunieša patiesību un skolu. Tikai pie mums tas viss notiek slepenībā, lai tik nekaitināt šeit dzīvojošo piekto kolonu. Kā jūtās latvietis savā zemē, nav svarīgi. Piedodiet, es jūtos apsmiets!

 9. Trūkst vārdu! Lai brauc kopā ar vecākiem un uz neatgriešanos.Tiem noteikti JĀDOD mūsu pilsonība par īpašiem nopelniem.Vai to mūsu VARENIE vēl nav ierosinājuši?

 10. Tāpēc jau vajadzīgs “tautas vēlēts prezidents”kuru tik ļoti vēlas … iz pskova.

  • Nē. Tieši otrādi! Tāpēc ir vajadzīga šī parlamentārā demokrātija, kuru tagad apraksta žurnālā IR, – to mēs gribam te pateikt?

 11. Diemžēl – Tā tas ir…
  Proti,strādāju LDZ ir ļoti lielā P…….. tikai tāpēc,ka Krievija parādīja lielo “pigu” mūsu tranzītam….
  Riebjas,kas notiek šeit,ko cauc par latviju….

 12. Krievijas TV politologi intervijās uzsver ,ka ,,pribalķikas,, atgriešanās Krievijas sastāvā ir tiki laika jautājums,kā tas bija vēstures gaitā ne vienu reizi.Šo procesu pasteidzināšot Latvijas ekonomikas krahs,ko veicina tranzīta kravu izbeigšanās no Krievijas , latviešu izmiršana, masveida emigrācija no valsts labākas dzīves meklējumos ārzemēs.

 13. tā **** vārdu uzvārdu kas tur to karogu

 14. Bet kā ar šīs valsts cienīšanu un lojalitāti?

 15. Rašisms lien un lien.

Draugiem Facebook Twitter Google+