×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
25. jūnijs, 2013
Drukāt

Latvijas Naivās mākslas muzejs uzsāk astoto sezonu

foto - Letafoto - Leta

Latvijas Naivās mākslas muzejs atsāk savu darbību jaunā izskatā un atrašanās vietā – peldošajā mākslas centrā “NOASS”.

Jau astoņus gadus šis muzejs pilda misiju – izrādīt naivo un autsaideru mākslu laikmetīgās mākslas kontekstā, tādējādi piedāvājot neierastu skatu uz laikmetīgo mākslu un tās ierasto estētisko un konceptuālo izpratni.

Turklāt, pārvācoties no ekspozīciju telpām Andrejsalā uz Ab Dambi, muzejs 2013. un 2014. gadā ieguvis jaunu saukli – “Es Būšu muzejā!”. Vārdi – “Es” un “Būšu” rakstāmi ar lielo burtu, tādējādi uzsverot autoru neapslāpējamu vēlmi radīt, kā arī atbalstot veselīgu māksliniecisku ambīciju un muzeja kā institūcijas pakārtotību tai. Tieši “naivie” mākslinieki, bieži vien izrāda ne vien tiekšanos pēc mākslinieciskās pilnības, bet arī vieglu pašironiju par mākslinieka profesiju.

Tādēļ muzeja ekspozīcija šogad apspēlē divas galvenās tēmas – naivistu skatījumu uz izcilu mākslinieku ikoniskiem darbiem – vairāku autoru (Filipa Šalajeva, Rahmaila Jakrina, Nikolaja Stūra) darbos redzamas tiešas atsauces gan uz da Vinči un Karavadžo un El Greko, gan citu mākslas vēstures grandu darbiem. Šīs atsauces nav nedz nievājošas, nedz pārlieku glorificējošas, bet dziļi personīgas iedvesmas, pateicības un sirsnības pilnas. Otru nozīmīgu ekspozīcijas daļu sastāda to autoru, kuri iepriekš vairāk bijuši pazīstami kā citu radošu nozaru pārstāvji, veidotās gleznas un zīmējumi – tostarp arī dzejnieka Jāzepa Osmaņa veidotās miniatūras un dejotājas Vijas Vētras zīmējumi un kustīgie kartona modeļi.

Jaunizveidotā ekspozīcija akcentē, ka cilvēks kā radoša personība ir spējīgs darboties visdažādākajās mākslas jomās, nenovelkot lieku robežu starp tām.

Naivās mākslas muzeja ekspozīciju atbalsta nodibinājums „Rīga 2014”.

Naivās mākslas muzeja sezona – no jūnija līdz oktobrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+