×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
27. septembris, 2014
Drukāt

Latvija pārliecinoši sasniedz Nāciju motokrosa A finālu

foto - Juris Kalniņšfoto - Juris Kalniņš

Nāciju motokrosā Ķegumā Latvijas komanda, kuru pārstāv Matīss Karro, Pauls Jonass un Roberts Justs, kvalifikācijas sacensībās uzrādīja 12. rezultātu un iekļuva finālā, kurā svētdien sacentīsies 20 labākās komandas.

Sezonas galvenā motokrosa pirmās dienas uzdevumu Latvijas komanda izpildīja pārliecinoši, lai gan nevar teikt, ka viss būtu gājis kā pa sviestu. Bija arī kritieni un sasitumi. Par laimi, tie neietekmēja gala rezultātu un arī veselībai liela skāde nav nodarīta, tādēļ svētdien savu līdzjutēju atbalstīta, mūsu komanda ir gatava cīnīties par katru vietu un augstvērtīgu rezultātu.

Kā pirmie3 trasē devās MXGP klases vīri, no Latvijas – Matīss Karro. Mūsu izlases līderis ielika kārtīgus pamatus ceļā uz A finālu. Matīss braucienu sāka kā sestais, pakāpās uz piekto vietu, ilgu laiku aiz muguras noturēja šīs sezonas pasaules čempionāta medaļnieku beļģi van Horebēku, vien brauciena beigās atkāpjoties par dažām pozīcijām – astotais.

MX2 klasēs startā 34 braucēji devās pretī pirmajam līkumam, bet kad pazuda putekļi, tajā bija palicis tikai Pauls Jonass. Mūsu talants gāzes rokturi bija atgriezis laikā un startā bija trešais (!), taču vēlme uzreiz tikt vēl augstāk noveda pie kritiena.  Ja dažus mirkļus atpakaļ Latvijas izlases kvalificēšanās A finālam šķita formalitāte, tad tobrīd tā bija intriga ar drāmas pieskaņu. Pauls no pēdējās vietas devās ķert konkurentus. Par aizbraukšanu līdz pirmajam desmitam sapņot nevarējām, tomēr līdz 16. vietai izdevās tikt. Pēc diviem braucieniem Latvijai 11. vieta. Karro un Jonasa kopējā vietu summa jeb 24 punkti jau bija kā garantija iekļūšanai A finālā. Par to liecināja iepriekšējo gadu sacensību rezultāti un par to pilnībā pārliecināts bija arī Latvijas komandas vadītājs Jānis Kempelis.

Open klasē Robertam Justam bija iespēja pašam izvēlēties, vai pēc rīta treniņā piedzīvotā kritiena doties trasē vai tomēr pasaudzēt sāpošo kāju. Roberts nolēma braukt un iesāka lieliski – astotais. Tik augstu noturēties līdz finišam neizdevās, taču 13. vieta bija gan un kvalifikācijas kopvērtējumā Latvijas komandai sanāca 12. vieta.

“Matīss savā rīta treniņā brauca ļoti labi, Pauls uzrādīja labu laiku. Šķita, ka viss būs smuki, taču tālākais dienas turpinājums bija mazliet jocīgs. Roberts Justs treniņa sesijā izmežģīja kāju, Jonass MX2 klases brauciena startā krita. Viņš tur bija trešajā vietā – fantastika! Sekojošais kritiens bija pieredzes trūkuma rezultātā, gribēja uzreiz pakāpties augstāk, lai gan šoreiz varbūt vajadzēja paciesties. Zinājām, ka Paulam jānobrauc vismaz 18. vietā, lai mums būtu garantēts A fināls. Malacis, viņš to arī paveica, neraugoties uz sasisto galvu. Tagad darbiņš ir fizioterapeitam, bet viss būs labi. Ļāvu Robertam nebraukt, lai pasaudzētu no rīta savainoto kāju, bet viņam spīts ir iekšā un tomēr brauca. Un nobrauca labi! Sestdienas kvalifikācijā ir tā atšķirība, ka katrs cīņās par sevi un var atļauties mazliet vairāk riskēt, Svētdien viss būs savādāk, jābrauc pēc savām vietām un būs daudz vairāk taktiskā cīņa. Trase? Sagatavota ideāli, lai gan nebijām domājuši, ka būs tik smaga. Iepriekšējo gadu pieredze liecināja, ka tā ir mazliet cietāka, taču kopumā tās ir nianses, kas ir vienādas visām komandām,” sestdienas kvalifikācijas iznākumu komentēja Latvijas komandas vadītājs Jānis Kempelis.

Kvalifikācijas sacensībās labāko rezultātu uzrādīja pērnie uzvarētāji Beļģija, tālāk Francija un Lielbritānija. Ar pamatīgiem piedzīvojumiem finālā iekļuva amerikāņi. MX2 klasē Žeremī Martins krita, finišu sasniedza 32. vietā, taču dalībnieku parkā lēca uz vienas kājas un atstāja neatbildētu jautājumu – vai varēs startēt svētdien? Open klasē Elī Tomakam kritiens startā, kādu brīdi neizdevās iedarbināt motociklu, tomēr viss beidzās veiksmīgi – vieni no favorītiem ir A finālā. Tur kā sestie iekļuva igauņi, bet lietuviešiem paliek pēdējā cerība svētdien no rīta uzvarēt B finālu.

 

NĀCIJU MOTOKROSS “ZELTA ZIRGA” TRASĒ ĶEGUMĀ                                                                                  

KVALIFIKĀCIJA

MXGP klase. 1. Gautjē Pulins (Francija), 2. Žeremī van Horebēks (Beļģija), 3. Raiens Dangejs (ASV), 8. Matīss Karro (Latvija).

MX2 klase. 1. Antonio Kairoli (Itālija), 2. Glens Koldenhofs (Nīderlande), 3. Žeremī Sīvers (Šveice), 16. Pauls Jonass (Latvija).

Open klase. 1. Kevins Strijboss (Nīderlande), 2. Dīns Vilsons (Lielbritānija), 3. Tims Gajsers (Slovēnija), 13. Roberts Justs (Latvija).

Kvalifikācijas rezultāti: 1. Beļģija 3 punkti, 2. Francija 5, 3. Lielbritānija 7, 4. Nīderlande 9, 5. Itālija 10, 6. Igaunija 10, 7. Vācija 10, 8. ASV 11, 9. Šveice 13, 10. Krievija 18,  11. Slovēnija 19, 12. Latvija 21, 13. Zviedrija 22, 14. Kanāda 23, 15. Dānija 24, 16. Portugāle 25, 17. Austrālija 26, 18. Puertoriko 26, 19. Somija 29.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+