×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
6. februāris, 2012
Drukāt

Lavrovs nosoda Rietumu “histērisko” reakciju

sergejs

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs pauda nosodījumu Rietumu “histēriskajai” reakcijai saistībā ar Maskavas lēmumu noteikt veto ANO Drošības padomes rezolūcijai Sīrijas jautājumā.

“Daži komentāri no Rietumiem par ANO Drošības padomes balsojumu, es teiktu, ir nepieklājīgi un robežojas ar histēriju,” sacīja Lavrovs. “Šo histērisko komentāru mērķis ir apslēpt to, kas patiesībā notiek.”

Kā ziņots, lai gan pārējie 13 Drošības padomes locekļi sestdien balsoja par Eiropas valstu un Arābu līgas piedāvāto rezolūcijas projektu, kurā bija izteikta prasība Sīrijas prezidenta Bašara al Asada režīmam pārtraukt mēģinājumus ar varu apspiest opozīciju, Krievija un Ķīna jau otro reizi pēc kārtas rezolūciju bloķēja, izmantojot savas veto tiesības. Iepriekšējo reizi abas valstis veto tiesības Sīrijas jautājumā izmantoja pagājušā gada 5. oktobrī. Tikmēr Indija un Dienvidāfrika, kas 5. oktobra balsojumā atturējās, jauno rezolūcijas projektu atbalstīja.

Šāds Ķīnas un Krievijas lēmums izpelnījies starptautiskās sabiedrības nopēlumu. Īpašu nosodījumu šai sakarā saņēmusi Krievija. Vairāki diplomāti izteikušies, ka pēdējo mēnešu laikā Maskavas uzvedība ANO Drošības padomē kļuvusi sevišķi izaicinoša, vaicājot, vai tas vērtējams tikai konkrētu jautājumu kontekstā, vai arī saistīts ar paredzamo premjerministra Vladimira Putina atgriešanos prezidenta krēslā. Arī Sīrijas opozīcija šo veto vērtējusi kā “atļauju slepkavošanai”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+