×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. janvāris, 2013
Drukāt

LBAS: valdības ieviestais taupības režīms ir veicinājis ēnu ekonomiku Latvijā

Foto - LETAFoto - LETA

Valdības ieviestais taupības režīms ir veicinājis ēnu ekonomiku Latvijā, otrdien LNT raidījumam “900 sekundes” atzina Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības  līderis Pēteris Krīgers.

Viņš sacīja, ka apgalvojumi par ēnu ekonomikas mazināšanos “ir viens no kārtējiem blefiem, jo nav jābūt lielam speciālistam, lai aizietu uz vienu no lielveikaliem un paskatītos, kā notiek naudas iemaksas banku naudas iemaksu automātos – lielāka rinda ir pie iemaksu automāta nekā pie ārā izņemšanas automāta. Tas tikai liecina to, ka apgrozībā ir ļoti daudz brīvās naudas, kas nav uzskaitīta un kura ir jāiemaksā bankā, jo ir kredīti vai kaut kas tamlīdzīgs”.

Viņš atzina, ka ēnu ekonomikas apkarošanā lielākā kļūda bija stingrā taupības režīma ieviešana.  “Lielākā kļūda bija tā, ka mēs metāmies iekšā milzīgā taupības režīmā, taupījām uz visu, nedomājot par to, kā tas atsauksies uz valsts dzīvi kopumā. Protams, ka šajā milzīgajā taupībā cilvēki sāka pat neapzināti protestēt un meklēt ceļus, kā iziet no situācijas, jo viņi redzēja, ka  nespēj nosegt kārtējos rēķinus un apmierināt savas ikdienišķās vajadzības,” sacīja Krīgers un norādīja, ka “rezultātā sniega kamols sāka velties un šobrīd to ir ļoti grūti apturēt”.

Viņš norādīja, ka  valdībai ir ļoti nopietni jāstrādā un jādod cilvēkiem signāli, ka situācija valstī uzlabojas, ka darba samaksa aug.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+