×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
16. jūnijs, 2014
Drukāt

Leģendārā Patija Smita sniegs koncertu Tallinā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Viena no pasaules ietekmīgākajām ASV rokmūziķēm, dziedātājām, dziesminiecēm un dzejniecēm Patija Smita 21. jūlijā koncertēs Nordea koncertzālē Tallinā. Biļetes tirdzniecībā pieejamas jau no 16. jūnija visās “Ticketpro” kasēs un internetā.

Patija Smita ir viena no visu laiku nozīmīgākajām un ietekmīgākajām rokmūziķēm un dzejniecēm, kura ne tikai saņēmusi par mūzikas Nobela prēmiju uzskatīto prestižo “Polar Music Prize”, bet arī iemūžināta vēsturiskajā Rokenrola slavas zālē. Viņas ambiciozā, intriģējošā, bezkompromisu daiļrade, kas reizē ir arī saviļņojoši atklāta un apgarota, jau gadu desmitiem tiek uzskatīta par svarīgāko roka un dzejas simbiozi kopš Boba Dilana ziedu laikiem.

Sajūsminot klausītājus no visas pasaules, Patija Smita sniedz neaizmirstamus avangarda, strukturizētā roka, improvizācijas un brīvā džeza stilā ieturētus koncertus, kuri lieliski demonstrē Smitas iespaidīgo skatuves harizmu, izteiksmīgo vokālu, kā arī viņai raksturīgo šamaniski ritmisko dzeju. 21. jūlija koncerts būs Patijas Smitas pirmā un pagaidām vienīgā uzstāšanās Baltijā. Pirms tam mūziķe piedalīsies Somijas Pori Jazz festivālā.

“Ziedojot savu dzīvi mākslai visos tās veidos, Patija Smita demonstrējusi, cik daudz rokenrola patiesībā ir dzejā un cik daudz dzejas – rokenrolā. Patija Smita ir kā Arturs Rembo ar “Marshall” firmas skaņas pastiprinātājiem. Viņa ir ietekmējusi veselas paaudzes izskatu, sapņus un domāšanu. Ar savu neatkārtojamo mākslinieka dvēseli Patija Smita atkal un atkal pierāda, ka vara pieder cilvēkiem.” – Polar Music Prize

Savu pirmo albumu “Horses” Patija Smita izdeva 1975. gadā. Kopā ar Brūsu Springstīnu sarakstītais skaņdarbs “Because the Night” – izdots Smitas 1978 LP “Easter” – kļuva ne tikai par radiostaciju hītu, bet arī par veselas ēras simbolu.

Patija Smita ir izdevusi 11 studijas albumus, pēdējais no kuriem – “Banga” iznāca 2012. gadā. Dažādu paaudžu mākslinieki, rakstnieki un mūziķi, tostarp Madonna, “U2”, “R.E.M.” vokālists Maikls Staips, Kortnija Lova u.c. tieši Smitu minējuši kā savu iedvesmas avotu un muzikālās gaumes veidotāju.

Smitas autobiogrāfija “Just Kids” tika izdota 2010. gadā. Memuārā aprakstīti viņas pirmie gadi Ņujorkā un attiecības ar fotogrāfu Robertu Meipltropu, “Inside Llewyn Davis” filmai līdzīgā stilā. Smalkjūtīgi sarakstītā “Just Kids” autobiogrāfija ir viens no “New York Times” bestselleriem, kuram piešķirtas arī vairākas balvas.

Koncerts notiks Nordea koncertzālē, kas ir 2009. gadā “Solaris” centrā būvētā, pašreiz modernākā Baltijas koncertzāle. Kā kultūras ilgtermiņa atbalstītāji, Nordea Banka vēlas apliecināt savu pilnīgu un ilglaicīgu atbalstu kultūras nozares attīstībai, tostarp piešķirot koncertzālei savu vārdu.
Daži no Patijas Smitas populārākajiem skaņdarbiem:

“Because the Night”, 1978

“People Have the Power”, 1988

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+