Latvijā
Sabiedrība

Līdz 2021.gadam VID plānots ieviest jaunus formas tērpus0


Foto: LETA
Foto: LETA
Valsts ieņēmumu dienesta ēka.

Plānots, ka līdz 2021.gada 1.jūnijam Valsts ieņēmumu dienesta (VID) struktūrvienībās tiks ieviesti jauni formas tērpi, liecina Finanšu ministrijas izstrādātie un saskaņošanai nodotie noteikumu projekti.

No 2018.gada 1.janvāra VID finanšu policija un muitas policija ir apvienota vienā izmeklēšanas iestādē – VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē un izveidota VID Iekšējās drošības pārvalde.

Līdz ar jaunu VID struktūrvienību (VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes un VID Iekšējās drošības pārvaldes) izveidi, minēto struktūrvienību ierēdņiem jāizstrādā formas tērpi, žetoni, kuros ir ietverts valsts ģerboņa attēls, VID Nodokļu un muitas policijai arī muitas iestādes emblēma, kā arī vienoti atšķirības zīmju apraksti. Noteikumu projekts paredz arī pašreiz esošiem muitas iestāžu ierēdņiem formas tērpu aprakstus, dienesta pakāpju atšķirības zīmes un žetonus.

VID 2015.gada 1.aprīlī ar SIA “VIK” noslēdza līgumu par finanšu policijas un muitas iestāžu ierēdņu ikdienas un parādes formas tērpu, darba un speciālo apģērbu, apavu un aksesuāru dizaina izstrādi un piedāvājumu (apaviem), paraugu izgatavošanu, piegādi un tehniskās dokumentācijas izstrādi 72 formas tērpu sastāvdaļām.

Saskaņā ar noslēgto līgumu “VIK” līdz 2016.gada 31.decembrim izstrādāja jaunu VID muitas iestāžu un finanšu policijas ierēdņu ikdienas un parādes formas tērpu, darba un speciālo apģērbu, apavu un aksesuāru tehnisko specifikāciju, aprakstus un formas tērpu paraugus.

VID Nodokļu un muitas policijas ierēdņu formas tērpu sastāvdaļās uzšuvei, žetonam un žetona makam izmantota muitas iestādes emblēma, savukārt VID Iekšējās drošības pārvaldes formas tērpu sastāvdaļās, tajā skaitā uzšuvēm, žetonam, izmantots valsts ģerbonis. Muitas iestāžu formas tērpā muitas emblēma ir saglabāta, bet atsevišķās muitas iestāžu formas tērpu sastāvdaļās (piemēram, cepurē) muitas emblēmas vietā turpmāk tiks lietots valsts ģerbonis.

Tā kā muitas iestādēm formas tērpos ir izmantota muitas emblēma, tad katrai VID struktūrvienībai ir noteiktas atšķirīgas uzšuves un žetoni, kā arī saglabātas attiecīgām struktūrvienībām raksturīgās krāsas (VID Muitas pārvaldei tā ir tumši zila, VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei un VID Iekšējās drošības pārvaldei – melna).

Formas tērpu lietošanas periods ir līdz trim gadiem un, lai neradītu neplānotas papildu izmaksas, kas ļautu turpināt izmantot esošos formas tērpus, bet ar jaunajām uzšuvēm, veiktu iepirkumu, atbilstoši noteikumu projektā noteiktajam formas tērpu aprakstam, noteikumu projektā paredzēts noteikt trīs gadu pārejas periodu, līdz vecie formas tērpi tiek nomainīti ar jauniem formas tērpiem.

LA.lv