×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
17. oktobris, 2014
Drukāt

Liepājā sāksies Arhitektūras dienas

Foto: liepaja.lvFoto: liepaja.lv

Šīgada Liepājas Arhitektūras dienu devīze ir: "Pilsētas spēks – ūdens".

Jau desmito reizi Liepājā oktobrī notiek Arhitektūras dienas, ko organizē Liepājas pilsētas būvvalde. Šīgada devīze ir “Pilsētas spēks – ūdens”, portālam LA.lv pavēstīja Liepājas domes sabiedrisko attiecību speciālists Aigars Štāls.

Galvenie Arhitektūras dienu notikumi gaidāmi oktobra pēdējā nedēļā, bet pasākumu plāns kopumā aptver laiku līdz pat novembra beigām.

“Jebkura ostas pilsēta ir tieši atkarīga no ūdens. Liepājas bagātības ir ne tikai ezers un jūra ar kilometriem garajām krastmalām, bet arī dzīļu ūdens. Apzinoties šīs iespējas, pēdējos gados aktualizējusies vēlme attīstīt pilsētu kā kūrortu, tāpēc arī Arhitektūras dienās uzsvaru liekam uz ūdens spēku – atveseļot, dziedināt un vienkārši relaksēt,” devīzi skaidro Gunta Šnipke, Vecliepājas rajona arhitekte, arhitektūras dienu projekta vadītāja.

Arhitektūras dienas kulminēs ar Berči lasījumiem oktobra beigās. 31. oktobrī plkst. 11 LOC Saules zālē par kūrortu un ūdens malu arhitektūru un dizainu, vēsturi un mūsdienām aicināti uzstāties: Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš, Jūrmalas pilsētas muzeja galvenā vēstures speciāliste Inga Sarma, Liepājas muzeja direktore Dace Kārkla, Mākslas akadēmijas docents Rihards Pētersons, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) profesors Jānis Krastiņš, arhitekts plānotājs Uģis Kaugurs, arhitekti Jānis Dripe un Dainis Bērziņš.

Radošā telpa “Ideju bode” 28. oktobrī, plkst. 17 piedāvās tikšanos ar interneta žurnāla “Arterritory.com” veidotāju Daigu Rudzāti – viņa dalīsies iespaidos par kolekcionāru skatījumu uz mūsdienu vidi un arhitektūru.

“Pretēji ierastajam, šoreiz Liepājā nevarēsim apskatīt labāko Latvijas arhitektūras darbu skates izstādi, jo Latvijas Arhitektu savienību to šogad diemžēl nepiedāvā kā ceļojošu ekspozīciju,” norāda Štāls. Toties oktobra beigās tiks atklātas trīs liepājniekiem interesantas izstādes.

Ceturtdien, 30. oktobrī, plkst. 15 A. Pumpura ielā 5 atklās multimediālu izstādi “Rekonstrukcija 2014. Agris Padēlis-Līns. Viena arhitekta dzīve” , kas būs skatāma līdz 28. novembrim.

RTU un Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas (LDMV) arhitektūras un interjera specialitāšu mācību darbus izstādē “Arhitektūras vingrinājums” varēs aplūkot no 29. oktobra līdz novembra beigām.

Savukārt Liepājas Centrālās zinātniskās bibliotēkas skatlogos no 30. oktobra līdz 7. novembrim būs apskatāmi metu konkursa “Egona Līva un Olafa Gūtmaņa piemiņas vieta Liepājā” labākie darbi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+