×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
3. marts, 2016
Drukāt

Liepājas koncertzālē emocijas spridzinās “Carion Quintet”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Trešdien, 9. martā plkst.19 koncertzāles “Lielais dzintars” Kamerzālē 24. Liepājas Starptautiskā zvaigžņu festivāla ietvaros uzstāsies viens no šobrīd pasaulē pieprasītākajiem koka pūšamo instrumentu kvintetiem – “Carion Quintet”, LA.lv uzzināja Liepājas Simfoniskajā orķestrī (LSO).

“Carion Quintet” ir starptautiskiem panākumiem bagāta un kritiķu slavināta dāņu – latviešu mūziķu apvienība, kurā spēlē flautiste Marija Staino, obojists Egils Upatnieks, mežradznieks Dāvids M.A.P.Palmkvists, fagotists Nilss Anderss Vedstens-Larsens un klarnetists Egīls Šēfers.

“CARION ir ļoti, ļoti labi…”, “Šie jaunie mūziķi ir labākais, kas var būt…”, “Cariona pēdējie ieskaņojumi ir diskogrāfiska sensācija. Viņu sniegums ir tik smalki vibrējošs, jūs aizraus viņu entuziasms un ekspresija. Jo īpaši iesakām!”, “Pūšaminstrumentu mūzika var būt tik pārsteidzoši skaista un daudzpusīga!” – tie ir tikai daži citāti, ko kvintetam velta starptautiskā prese. “Carion” mūziķi koncertos spēlē bez notīm, kā īsteni aktieri viņi pilnībā nododas skaniskās informācijas vēstīšanai, un te ir nozīme katrai grimasei, katram smaidam, katram žestam.

Kvintets ir saņēmis vairākas balvas prestižos kamermūzikas konkursos. Ansambļa kompaktdiski un video ieraksti saņem kritiķu atzinības. 2015. gadā kvinteta ieraksts tika pie gada labākā klasiskā albuma titula vietnē iTunes.

Par programmu, ko kvintets atskaņos 9. martā Liepājā, klarnetists Egīls Šēfers izsakās kodolīgi: “Skatuviski ļoti efektīva programma – spridzinoša, enerģiska, viegla, virtuoza.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+