×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
6. jūlijs, 2015
Drukāt

Liepājniekus aicina Biedrības namam 80 gadu jubilejā dāvināt fotogrāfijas

Foto - no muzeja arhīvaFoto - no muzeja arhīva

Šogad tiek atzīmēta Liepājas Latviešu biedrības nama 80. gadadiena un, atzīmējot šo jubileju, Biedrības nams paredzējis izveidot vēsturisku izstādi, kur redzami mūsu vectētiņi un vecmāmiņas, krustvecāki un citi radi smalki šūdinātos vakartērpos un smokingos trīsdesmito gadu ballēs.

Liepājas Latviešu biedrības nams pirmo reizi durvis vēris 1935. gada 27. oktobrī. Šogad apritēs tā pastāvēšanas 80 gadi. Vēsturiski Biedrības nams ir slavens ar dažādu organizāciju un biedrību rīkotajām ballēm, saviesīgiem vakariem, sarīkojumiem, uz kuriem dāmas un viņu pavadoņi ierodas elegantos vakartērpos un greznos aksesuāros. Šī gada oktobrī, kad Liepājas Latviešu biedrības nams savu jubileju atzīmēs retro stila svētku ballē, ir paredzēts veidot izstādi no liepājnieku privātajiem fotoalbumiem, tādējādi atceroties, kā cilvēki izskatījās, kad apmeklēja saviesīgus pasākumus un balles trīsdesmitajos gados.

Lai izstādi būtu iespējams izveidot, ir nepieciešama liepājnieku vēlme iesaistīties, tādēļ Biedrības nama direktore Vita Hartmane aicina ieskatīties vecmāmiņu foto albūmos un celt gaismā senās fotogrāfijas kopīgai aplūkošanai. “Pie reizes arī derēs “noņemt šniti”, lai pašūtu tērpu Biedrības nama 80. jubilejas Retro ballei trīsdesmito gadu stilā,” norāda Hartmane.

Biedrības nams aicina trīsdesmito gadu fotoattēlus, kuros iemūžinātie cilvēki redzami dažāda veida svētku sarīkojumos un ir tērpušies krāšņos tērpos, atnest uz Biedrības namu personīgi vai sūtīt pa pastu (Liepājas Latviešu biedrības namam Rožu laukumā 5/6, LV-3401, norādot – fotoizstādei). Fotogrāfijas īpašniekam ir jānorāda vārds, uzvārds, kontakttelefons; redzamās personas vārds, uzvārds; foto uzņemšanas gads, vieta, pasākums. Attēli tiek pieņemti līdz 20. septembrim. Visi attēli tiks apkopoti vienā kolekcijā un pēc izstādes tiks saglabāti Biedrības nama arhīvā – par piemiņu nākamajām paaudzēm.

“Trīsdesmito gadu mode nekur nav pazudusi un krāšņais retro stils ir aktuāls arī mūsdienās. Tā pat kā agrāk, arī šodien cilvēki labprāt ietērpjas šikos kostīmos un apmeklē saviesīgus pasākumus, tāpēc liepājnieki ir aicināti jau tagad gatavoties īpaši greznajai jubilejas ballei,” uzsver muzejā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+