×
Mobilā versija
+16.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
2. decembris, 2014
Drukāt

Lietusgāžu postījumu novēršanai pašvaldībām novirza 782 499 eiro

Foto - LETAFoto - LETA

Pēc stiprajiem lietiem Abzes upe noskalojusi tiltu un appludinājusi vairākas mājas Ogres novada Suntažos.

Lietusgāžu laikā radīto postījumu novēršanai valdība otrdien pašvaldībām novirzīja 782 499 eiro, aģentūra BNS uzzināja Ministru kabinetā.

Līdzekļi no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” piešķirti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) pārskaitīšanai pašvaldībām, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar šā gada rudenī spēcīgu un ilgstošu lietusgāžu laikā radīto postījumu novēršanu pašvaldību īpašumā vai valdījumā esošajiem infrastruktūras objektiem.

Jelgavas pilsētas pašvaldība saņems 7 262 eiro, Amatas novada pašvaldība – 5 916 eiro, Madonas novada pašvaldība – 4 401 eiro, Ogres novada pašvaldība – 709 518 eiro, Ozolnieku novada pašvaldība – 2 835 eiro, Rēzeknes novada pašvaldība – 12 076 eiro, Stopiņu novada pašvaldība –1 842 eiro, Talsu novada pašvaldība – 38 649 eiro.

Saskaņā ar pašvaldību informāciju rudenī spēcīgu un ilgstošu lietusgāžu laikā izraisītie plūdi radīja ievērojamus bojājumus pašvaldību infrastruktūras objektiem.

VARAM finansējumu pašvaldībām pārskaitīs pēc tam, kad tās būs iesniegušas līgumu un rēķinu kopijas, kas apliecina, ka tās ir nodrošinājušas ne mazāk kā 30% no finansējuma, kas nepieciešams, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar postījumu novēršanu pašvaldību īpašumā vai valdījumā esošajiem infrastruktūras objektiem.

Ogres novada domes priekšsēdētājs Arturs Mangulis pauda, ka ir apmierināts ar valdības pieņemto lēmumu, jo tas ir tieši tāds, kādu valdības pārstāvji iepriekš solījuši. Atlikušo nepieciešamo summu – apmēram 300 tūkstošus eiro – pašvaldība plūdu seku novēršanai, visticamāk, meklēs no pašu līdzekļiem.

“Ja būs iespēja, izmantosim kredītresursus, taču reālākais ir variants, ka šim nolūkam tiks novirzīti pašvaldības līdzekļi,” sacīja Mangulis.

Jau ziņots, ka rudenī piedzīvotās stiprās lietavas radīja zaudējumus vairākām Latvijas pašvaldībām, bet ievērojamākie postījumi bija Ogrē, kur, applūstot Urgas upei, applūda vairākas dzīvojamās mājas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+