×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
13. jūlijs, 2012
Drukāt

Līvānu mērs: Liegums apvienot amatus pazeminās pašvaldību deputātu profesionālo līmeni

Foto - LETAFoto - LETA

Grozījumi likumā par pašvaldībām, kurus Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) plāno sagatavot vasaras laikā, kas liegtu apvienot konkrētus amatus, var nopietni pazemināt pašvaldības deputātu profesionālo līmeni, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods.

“Patlaban deputāta pienākumus nedrīkst pildīt pašvaldību izpilddirektori un viņu vietnieki, kā arī pagastu pārvalžu vadītāji, un šie ierobežojumi ir pilnībā pietiekami. Savukārt aizliedzot pildīt deputātu pienākumus skolu vai citu pašvaldības iestāžu vadītājiem, tiks stipri sašaurināts cilvēku loks, kas varētu tikt ievēlēti par deputātiem. Rezultātā vietējās pašvaldībās var tikt ievēlēti cilvēki, kas nepietiekami pārzina pašvaldību darba specifiku un iedzīvotāju vajadzības, jo zinošu un kompetentu cilvēku, kas varētu labi pildīt deputāta pienākumus, pašvaldībās nav nemaz tik daudz. Savukārt domes priekšsēdētājs viens pats arī nav karotājs,” uzskata Vaivods.

Arguments, ka minētie grozījumi jāpieņem, lai mazinātu interešu konfliktu un korupcijas iespējas, pēc Līvānu mēra domām, neiztur nekādu kritiku. “Pirmkārt, nav jau vairs tie laiki, kad deputāti varēja atļauties domāt tikai par šaurām savu iestāžu interesēm. Pat ja kāds deputāts tā mēģinātu rīkoties, pārējie jau to pamanītu un liegtu pieņemt to vai citu lēmumu,” skaidroja Vaivods.

 

Runājot par deputātu skaitu pašvaldībās, Līvānu mērs ir pārliecināts, ka pašvaldībās ar nelielu iedzīvotāju skaitu pašreizējais deputātu skaits būtu nedaudz jāsamazina: “Nu laikam nav īsti pareizi, ka, piemēram, mūsu pašu Līvānu novadā, kur ir nepilni 14 000 iedzīvotāju, ir tik pat daudz deputātu, cik Latvijas otrajā lielākajā pilsētā Daugavpilī.”

Būtiska deputātu skaita samazināšana Rīgā, kur dzīvo ļoti liels Latvijas iedzīvotāju skaits, pēc Vaivoda domām, nebūtu prāta darbs.

Līvānu mērs pieļāva, ka grozījumu likumā par pašvaldībām steidzama izstrādāšana un pieņemšana ir nekas vairāk kā politisks pasūtījums.

Kā ziņots, VARAM vasaras laikā plāno sagatavot grozījumus likumā par pašvaldībām, lai samazinātu deputātu skaitu pašvaldībās un, paredzot aizliegumus konkrētu amatu savienošanā, novērstu iespējamu interešu konfliktu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+