×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
18. maijs, 2012
Drukāt

LIZDA dialogu ar ministru vērtē kā smagu

kilis_roberts52

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) dialogu ar izglītības un zinātnes ministru vērtē kā smagu, savukārt jūnija sākumā plānota tikšanās ar premjeru Valdi Dombrovski (“Vienotība”).

“Ir ministra solījumi, ka būs algas palielinājums, bet nav neviena ministrijas dokumenta ar konkrētiem skaitļiem, termiņiem,” žurnālistiem piektdien uzsvēra LIZDA vadītāja Ingrīda Mikiško.

Viņa norādīja, ka līdz jūnija sākumam gaida konstruktīvas sarunas, tostarp arī tikšanos ar premjeru un finanšu ministru Andri Vilku (“Vienotība”). Tikšanās ar premjeru ir apsolīta jūnija sākumā.

Ņemot vērā sarunu rezultātus gan ar premjeru, gan ministru, LIZDA plāno sasaukt ārkārtas sēdi, lai lemtu par turpmākajām aktivitātēm, neizslēdzot iespēju rīkot protestus.

“Jauno paaudzi var izaudzināt tikai profesionāli skolotāji, kas ir arī labi apmaksāti. Mēs esam sākuši iet ārā no krīzes, tāpēc jādomā arī par iespējām celt pedagogu atalgojumu. Mēs ļoti labi apzināmies budžeta stāvokli, tāpēc savu prasību sadalījām divās daļās,” pedagogu prasību paaugstināt atalgojumu paskaidroja Mikiško.

LIZDA priekšēdētāja arī informēja par jau notikušajām sarunām ar Saeimas frakcijām. Viņa pastāstīja, ka tikšanās ar Zaļo zemnieku savienību, Nacionālo apvienību, “Vienotību” un “Saskaņas centru” noritējušas konstruktīvi un LIZDA no visām četrām frakcijām esot saņēmusi izpratni un atbalstu par prasību pedagogiem palielināt algas.

Vēl paredzēta tikšanās ar Reformu partiju, kura izglītības ministra amatam virzīja Ķīli. Mikiško norādīja, ka tikšanās notiks 21.maijā, bet tikšanās ar Ķīli paredzēta 24.maijā.

Mikiško arī pavēstīja – lai arī IZM informējusi, ka pedagogu, kuri saņem minimālo algu, ir aptuveni četri tūkstoši, patiesībā viņu ir daudz vairāk – tie varētu būt aptuveni astoņi tūkstoši pedagogu, kuri pirms mērķdotācijas pārdales saņemtu minimālo algu, tāpēc vēl jo būtiskāk esot izpildīt pedagogu prasību.

Runājot par iespējamo protesta akciju rīkošanu, Mikiško sacīja, ka par to lielāka skaidrība būs pēc sarunu noslēguma. Ja netiks panākts risinājums, netiek izslēgts, ka kāda protesta akcija varētu notikt jūnijā, kā arī rudenī. Iespēju rīkot protesta akcijas 3.septembrī, ja netiks panākta vienošanās, Mikiško izslēdza.

Jau vēstīts, ka LIZDA prasa valdībai jau no šā gada 1.septembra par 10% palielināt pedagogu zemākās mēneša darba algas likmes, atbilstoši par 10% palielinot valsts budžeta mērķdotācijas pašvaldībām. Savukārt no 2013.gada 1.janvāra arodbiedrības aicina palielināt finansējumu pedagogu, tostarp akadēmiskā personāla un zinātnisko institūciju darbinieku, darba samaksai vēl par 10%.

Savukārt izglītības ministrs Roberts Ķīlis jau iepriekš vairākkārt norādījis, ka pedagogu zemākās algas visās izglītības iestādēs, arī kultūras un mākslas skolās un profesionālās izglītības iestādēs, varētu paaugstināt no 1.septembra.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+