×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
26. aprīlis, 2013
Drukāt

LNKC direktore kļūs par UNESCO Ģenerālās konferences Kultūras komisijas priekšsēdētāju

foto - Letafoto - Leta

Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) direktore Dace Melbārde ir apstiprināta UNESCO Ģenerālās konferences 37. sesijas Kultūras komisijas priekšsēdētājas amatā, aģentūrai BNS pavēstīja Ārlietu ministrijas (ĀM) Preses un informācijas nodaļa.

Viņas kandidatūru piektdien apstiprināja UNESCO Izpildpadome. Oficiāli Melbārdi amatā apstiprinās UNESCO Ģenerālās konferences 37. sesija, kas notiks Parīzē novembrī un pulcēs pārstāvjus no 195 UNESCO dalībvalstīm, kā arī citām starptautiskām un nevalstiskām organizācijām.

ĀM norāda, ka Latvijas kandidātes izvirzīšana Kultūras komisijas priekšsēdētājas amatā ir apliecinājums valsts aktīvajai iesaistei UNESCO darbībā un novērtējums Latvijas pārstāvju augstajai kvalifikācijai. Latvija ir vienīgā no Centrālās un Austrumeiropas valstīm, kuras pārstāvis izvirzīts kādas komisijas priekšsēdētāja amatā novembrī notiekošās Ģenerālās konferences laikā.

Kultūras komisija ir viena no deviņām komisijām un komitejām, kas tiek izveidotas uz katras Ģenerālās konferences norises laiku, un ir atbildīga par plenārsēdē pieņemto lēmumu sagatavošanu kultūras jomā.

UNESCO Ģenerālās konferences 37. sesijā paredzēts pieņemt UNESCO vidēja termiņa stratēģiju 2014.–2021. gadam, turpmākās rīcības programmu un budžetu 2014.–2017. gadam, kā arī izskatīt citus jautājumus. Tāpat Ģenerālās konferences laikā notiks UNESCO ģenerāldirektora vēlēšanas.

Melbārde ir Latvijas delegācijas vadītāja UNESCO Nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanas Starpvaldību komitejā 2012. līdz 2016. gadam un no 1999. līdz 2004. gadam bijusi UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+