×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
12. decembris, 2014
Drukāt

Londonā atklāta lielākā Elvisa Preslija izstāde Eiropā

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Londonā piektdien atklāta lielākā rokmūzikas leģendai Elvisam Preslijam veltītā izstāde, kāda jebkad notikusi Eiropā.

“O2” arēnā Londonā izstādīti aptuveni 300 priekšmeti, no kuriem vairāki nekad nav tikuši izvesti ārpus Preslija bijušās mājas Greislendas, kur iekārtots muzejs. To vidū ir dziedātāja skatuves tērpi, mūzikas instrumenti un rotaslietas.

Interesantākie eksponāti ir sārta “Cadillac” markas automašīna, ko Preslijs izmantoja koncertturnejā, kā arī izgreznotais “American Eagle” kombinezons no dziedātāja uzstāšanās “Aloha from Hawaii” koncertā 1972. gadā.

“Mums tas ir liels notikums,” sacīja Preslija bijusī sieva Priscilla, kura joprojām ir iesaistīta Greislendas uzturēšanā. “Mēs centāmies izraudzīties lietas, kuras cilvēkiem būs interesantas.”

Izstādē apskatāms bungu komplekts, kuru Priscilla uzdāvināja Preslijam, pirms viņu starpā izveidojās attiecības. “Toreiz biju ļoti satraukusies. Es biju tikai 14 gadus veca, un ko gan es varēju pasniegt Elvisam Preslijam Ziemassvētkos?” viņa atceras.

Eksponātu vidū ir biljarda galds no Greislendas, uz kura Preslijs un leģendārā grupa “The Beatles” kādā ciemošanās reizē 1965.gadā spēlēja biljardu.

Izstāde turpināsies līdz nākamā gada 31. augustam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+