Mobilā versija
-3.4°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
15. maijs, 2015
Drukāt

LU Lielajā aulā notiks “Dievs. Daba. Darbs” koncertuzvedums

Foto: LETAFoto: LETA

17. maijā plkst.19 Latvijas Universitātes Lielajā aulā ikviens bez maksas varēs vērot nebijušu koncertuzvedumu “Dievs. Daba. Darbs”, kas apvienos kora un instrumentālo mūziku ar laikmetīgo deju, pavēstīja kamerkora “Tonika” menedžere Santa Vancāne.

Koncertuzvedumā piedalīsies kamerkoris “Tonika”, koklētāju ansamblis “Austriņa”, Latvijas Kultūras koledžas dejas studenti, Jānis Oleksis, Mārtiņš Miļevskis, Elza Bleikša un Zane Goiževska izpildījumā.

Vancāne stāsta, ka koncertuzveduma koncepciju iedvesmojusi Annas Brigaderes autobiogrāfiskā triloģija “Dievs. Daba. Darbs”. “Tā šoreiz tiks izdzīvota un pārdzīvota kora, instrumentālās mūzikas un laikmetīgās dejas valodā, atklājot mūsu garīgās, dabiskās un identitāti veidojošās vērtības, kā arī pieminot Starptautisko ģimenes dienu, kas tiek atzīmēta 15. maijā, un kurai veltīti pasākumi notiek visas nedēļas nogales garumā,” bilst menedžere.

Koncerta mākslinieciskā vadītāja un kamerkora “Tonika” diriģente Inga Cimiņa stāsta, ka koncerta ideja radusies jau pirms gada: “Tagad esam pieaicinājuši brīnišķus kolektīvus un mūziķus, kas spilgtinās kora izdziedāto mūziku un ļaus ikvienam – gan lielam, gan mazam – klausītājam ieklausīties sirds mūzikā, bargākajos negaisos, miglā, lietū, kā arī spalgākajās putnu balsīs pavasarī, tāpat atgriezīsimies pie mūsu latviskajām saknēm, izdziedot Uģa Prauliņa skaņdarbu “Saules gaita” kokļu pavadībā.”

Kā īpašs notikums gaidāms jaunās un talantīgās horeogrāfes Lauras Cimiņas ieguldījums šajā koncertā, veidojot laikmetīgās dejas performances kora mūzikas pavadībā. Tā redzēsim J.S.Baha “Ārijas” interpretāciju un R.Sējāna un J.Šipkēvica populāro skaņdarbu “Vindo”, ko plašāka auditorija iemīlējusi vokālās grupas “Cosmos” izpildījumā.

Pievienot komentāru

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+