×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
11. septembris, 2014
Drukāt

Ludzas sirdī top horizontāls saules pulkstenis

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ludzā rekonstruētajā pilsētas laukumā Stacijas un Raiņa ielu krustojumā jūnijā uzsākti horizontāla saules pulksteņa būvdarbi, kurus paredzēts pabeigt šā gada novembrī, informē Ludzas novada pašvaldības projektu vadītāja Viola Andruščenko.

Viņa stāsta, ka saules pulkstenis sastāvēs no vairākiem elementiem: lādes ar atslēgu, vējarozes, cipariem, Ludzas novada devīzes “Sagaidi saullēktu Ludzā”, lieliem laukakmeņiem un citiem. Pulksteņa dizaina autors ir Valdis Majevskis, bet par topošā objekta ģeometriskajiem aprēķiniem atbildīgs ir Mārtiņš Gills.

Pilsētas mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka saules pulkstenis būs kultūrvēsturiski nozīmīgs un reizē arī izglītojošs dizaina objekts, kura lielākā vērtība būs interaktivitāte.

Līdzdarbojoties pilsētas iedzīvotājiem un viesiem, būs iespēja ne tikai nolasīt precīzu laiku, bet arī iepazīties ar Ludzas pilsētas vēsturi laika periodos un svarīgākajiem kultūras objektiem Ludzas novadā. Nozīmīgi ir arī tas, ka saules pulkstenis atradīsies vēsturisko norišu vietā – Latvijas senākās pilsētas centrā.

Saskaņā ar pašvaldības veiktā atklātā konkursa rezultātiem saules pulksteņa izbūves izmaksas veido 114 548 eiro.

Iepriekš pašvaldība nāca klajā ar lūgumu finansiāli atbalstīt saules pulksteņa izbūvi. Uz šo aicinājumu atsaucās kompānijas “Itera Latvija” prezidents un Kontinentālās hokeja līgas komandas Rīgas “Dinamo” padomes priekšsēdētājs Juris Savickis, kurš projektam ziedojis 30 000 eiro.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+