×
Mobilā versija
Brīdinājums +8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
23. janvāris, 2015
Drukāt

LVC vēršas policijā saistībā ar aizdomām par iepirkumā iesniegtiem viltotiem dokumentiem

Foto: LETAFoto: LETA

VAS "Latvijas Valsts ceļi" valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

Latvijas valsts autoceļu pārvaldītājs “Latvijas Valsts ceļi” (LVC) vērsies Valsts policijā saistībā ar aizdomām par autoceļa Rīga- Liepāja posma rekonstrukcijas iepirkumā iesniegtiem viltotiem dokumentiem, pavēstīja LVC Komunikācijas daļā.

Tajā norādīja, ka, iespējams, viltoti dokumenti ir iesniegti LVC organizētā publiskā iepirkuma “Valsts galvenā autoceļa A9 Rīga (Skulte)–Liepāja posma 24,40.-38,18.kilometram segas rekonstrukcija” ietvaros, kurš izsludināts pagājušā gada 13.augustā.

Iepirkuma ietvaros pretendentiem bija jāiesniedz apliecinājumu par būvmateriālu atbilstību un nepieciešamā apjoma pieejamību minētā projekta realizācijai. Viens no pretendentiem kompānija “Kaya madenlick tahhut sanaj i ve tocaret anonim”, kas reģistrēta Turcijā, iesniegusi attiecīgo apliecinājumu. Lai pārliecinātos par informācijas patiesumu, LVC vērsās pie apliecinājumā norādītā būvmateriālu piegādātāja ar lūgumu apstiprināt, ka apliecinājumu ir izdevis konkrētais būvmateriālu piegādātājs.

“2014.gada decembrī LVC saņēma piegādātāja vēstuli, kurā uzņēmums informēja, ka minēto apliecinājumu nav parakstījusi paraksta tiesīgā persona un būvmateriālu piegādātājam nav līguma attiecību ar apliecinājumu iesniegušo pretendentu. Salīdzinot paraksta tiesīgās personas parakstus uz vēstules un apliecinājuma, LVC konstatēja, ka paraksti ir dažādi un pilnīgi atšķirīgi,” informēja LVC.

Atbilstoši Kriminālprocesa likuma pantam LVC vērsās Valsts policijā ar lūgumu uzsākt kriminālprocesu par iespējamu dokumenta viltošanu.

“Pēdējos gadus konkurence valsts ceļu būvniecības iepirkumos ir visai sīva, katrā iepirkumā piedalās vismaz seši līdz septiņi komersanti. Taču šāds gadījums, ka tiek izmantoti, iespējams, viltoti dokumenti, ir pirmais,” sacīja LVC valdes priekšsēdētājs Jānis Lange.

Viņš arī uzsvēra, ka LVC katru iepirkumu uzrauga ļoti stingri. “No mūsu puses katrs iepirkums tiek uzraudzīts ļoti stingri, tiek caurskatīti visa dokumentācija, mūsu kvalitātes prasības arvien pieaug un mēs prasām, lai uzņēmēji apliecinātu, ka spēs tās izpildīt. Līgumos arī tiek iestrādātas striktas garantijas prasības. LVC kā pasūtītājam ir pilnīgi nepieņemama rīcība, kad tiek mēģināts apiet šīs stingrās prasības,” teica Lange.

LVC izveidoti 2004.gada nogalē un pieder valstij. Uzņēmums pārvalda valsts autoceļu tīklu, administrē valsts autoceļu tīkla finansējumu un organizē iepirkumus valsts vajadzībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+