Latvijā
Kriminālziņas

Mājas saimniece nebija ar pliku roku ņemama! Attapīga pensionāre Ziepniekkalnā apmāna laupītāju0

Foto: Valsts policija

Likumsargi aizturējuši vīrieti, kurš ar viltu iekļuva kādas sirmgalves mājā Ziepniekkalnā un viņu aplaupīja, portāls LA.lv uzzināja Valsts policijā (VP).

13. martā VP saņēma izsaukumu uz kādu privātmāju Rīgā, Ziepniekkalnā, saistībā ar 1943. gadā dzimušas sievietes aplaupīšanu.

Noskaidrots, ka kamēr sieviete bija mājās viena pati, pie durvīm piezvanījis viņas paziņa, apgalvojot, ka atnācis iedzert tēju.

Nekā ļaunu nedomādama, sieviete viņu ielaidusi mājoklī.

Sākotnēji abi sēdējuši pie tējas tases, taču sarunas ievirzījušās pavisam citā gultnē nekā gaidīts – vīrietis kļuvis agresīvs un sācis draudēt ar nazi, pieprasot kundzei noņemt rotaslietas un atdot tās viņam. Taču ar to ļaundarim nav bijis gana, proti, viņš nolaupījis ne vien dārglietas, bet arī mobilo telefonu un maku ar naudu.

Tomēr saimniece nav bijusi ar pliku roku ņemama. Viņa pateikusi, ka arī garāžā esot vērtīgas lietas, tādējādi iegūstot iespēju atslēgt mājas durvis un izkļūt ārā.

Atslēgusi durvis, sieviete sākusi skaļi saukt pēc palīdzības. Tas nobiedējis laupītāju un viņš aizbēdzis, līdzi paņemot jau iegūtās mantas.

Drīz vien mājās atgriezusies otra iemītniece, kura, uzzinot par notikušo, izsaukusi policiju.

VP uzsāka nozieguma izmeklēšanu. Noskaidrojot aizdomās turētā 1979. gadā dzimušā vīrieša atrašanās vietu, nākamajā dienā pēc nozieguma likumsargi viņu aizturēja. No viņa tika atsavināts nolaupītais mobilais telefons.

Policisti ir atguvuši arī nolaupītās rotaslietas, kuras ļaundaris jau bija paspējis pārdot.

Saistītie raksti

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka pie vīrieša laupīšanas laikā atradusies līmlente, ar ko viņš grasījies aizlīmēt muti cietušajai gadījumā, ja viņa mājā būtu sākusi kliegt.

Vīrietis jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā par mantiska rakstura noziegumiem.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta pirmās daļas – par laupīšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

LA.lv