Latvijā
Kriminālziņas

Maksātnespējas administratore piesavinājusies 300 000 eiro 16

Foto-LETA

Valsts policija (VP) ir pabeigusi izmeklēšanu un ierosinājusi prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret kādu personu, bijušo maksātnespējas administratori. Šī persona tiek turēta aizdomās par to, ka, pildot maksātnespējas administratores pienākumus, piesavinājusies naudu vairāk nekā 300 tūkstošu eiro apmērā, informēja VP.

Izmeklēšanu kriminālprocesā veica VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde.

Kā liecina izmeklētāju iegūtā informācija, administrējot kāda uzņēmuma maksātnespējas procesu, šī persona nelikumīgi no administrējamā uzņēmuma konta izņēma un personiskajā bankas kontā ieskaitīja nodrošinātajam kreditoram pienākušos naudu.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka no administrējamā uzņēmuma konta līdzekļi, kas kalpojuši kā nodrošinātā kreditora iemaksātā izsoles nodrošinājuma nauda, izņemti vairākos piegājienos – kopumā vairāk nekā 100 reižu. Tā rezultātā kopumā notikusi naudas piesavināšanās vairāk nekā 300 tūkstošu eiro apmērā.

Saistītie raksti

Saņemot nodrošinājuma naudas iemaksu veikušā uzņēmuma, nodrošinātā kreditora, prasību atgriezt naudu, administratore atbildējusi ar dažāda veida aizbildinājumiem, kādēļ naudas atgriešanas konkrētajā brīdī nav iespējama, lai gan šiem aizbildinājumiem nebija tiesiska pamata.

No maksātnespējas administratores pienākumu pildīšanas konkrētā persona tikusi atcelta jau iepriekš. VP pēc pierādījumu iegūšanas un apkopošanas ir ierosinājusi Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai uzrādīt apsūdzību par piesavināšanos lielā apmērā. Par šādu noziegumu paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz desmit gadiem ar iespējamu mantas konfiskāciju un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem.

LA.lv