×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
29. janvāris, 2015
Drukāt

Man laimējies piedzimt Latvijā. Saruna ar dziedātāju Aminatu Savadogo (9)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Dziedātāja Aminata Savadogo ir meitene ar saknēm Latvijā un Āfrikā, bet Latviju uzskata par labu starta vietu pasaules popmūzikas plašajos laukos. Šobrīd Aminata gatavo debijas albumu, startē dziesmu un izpildītāju konkursā „Supernova” un kopā ar leģendāro latviešu pianistu Hariju Bašu gatavo viņas pirmo džeza programmu, kas no 31. janvāra līdz 8. martam skanēs koncertos visā Latvijā.

„Aminata” arābu valodā nozīmējot – „uzticamā”. Tieši tādu – atklātu, godīgu, pasaulei atvērtas jaunas sievietes iespaidu viņai izdodas radīt jau pirmajās sarunas minūtēs. „Mans vārds pasaulē, izrādās, nav nekāds retums. Āfrikā „Aminatas Savadogo” ir sastopamas tikpat bieži kā Ingas Bērziņas Latvijā,” pasmaida dziedātāja, reizē atzīstot, ka ticot vārdā iekodētajai enerģijai.

Dziedāt Aminata sākusi, līdzko iemācījusies izrunāt pirmos vārdus. Viņa stāsta, bērnībā zinājusi no galvas visu Disneja multfilmu dziesmu vārdus, dziedājusi skolas korī un Bolderājas mūzikas skolā apguvusi flautas spēli. Kopš 13 gadu vecuma Aminata pēc draudzenes ieteikuma izkopj estrādes vokāla prasmes pie pedagoģes Naģeždas Buharovas. „Neesmu no mūziķu ģimenes, neviens no manējiem pat tā īsti nedzied. Tomēr katram ir kaut kas savs – vienam patīk zīmēt, citam rakstīt, bet man – dziedāt un būt uz skatuves,” vienkārši nosaka Aminata.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

  1. Melnie jums nav labi,krievi ari.Kura tautiba jums der.Letini attopieties,laiks pamosties.

  2. SKATĪTĀJU balsojumā Aminata ieguva visvairāk balsu gan pusfinālā, gan finālā. Tā kā tā ir lielas tautas daļas griba.
    Atcerēsimies, ka PĒDĒJAIS labākais PANĀKUMS Latvijai Eirovīzijā bija 2008.gadā (pirms 7 gadiem!) kad Latviju pārstāvēja grupa Pirates of the Sea ar dziesmu “Wolves of the Sea”, kas 42 valstu konkurencē ieguva 12. vietu. Pusfinālā Pirates of the Sea ieguva 6. vietu un tādējādi garantēja vietu finālā….

  3. Jauka meitene ir Aminata, gudra, centīga, strādīga, lieliski dzied. Pelnīta piedalīšanās Eirovīzijā. Lai veicas!

  4. Nesaprotu, kāpēc jāpublicē tādi izteikumi (Black, Aijo, Beness)? Kāpēc meitenei būtu jālasa šīs riebeklības? Šo personu pasaukas (niki) gan liecina par latviskumu. Kā tai teicienā par skabargu un baļķi…

  5. Kārtējais pierādījums tam,ka kāda Latvijā dzīvojoša ”šmara” ir gulējusi apakšā Rīgas Aviācijas institūta primātam…

    • Tavs pieminētais ir studējis augstskolā,bet tu ,nabaga primats ,vari mētāt tikai pudeļu kastes,tur jau tā lielākā atširība starp tevi un viņu.

  6. Ko tās latvietes tos tumšos ķersta? Pašām savi puiši nepatīk?

Draugiem Facebook Twitter Google+