×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
31. maijs, 2013
Drukāt

Māris Antonevičs: Ne tikai galvaspilsēta!

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Latvija nav tikai Rīga! Pēdējā laikā to nākas sev atgādināt biežāk. Tā nu iegājies, ka politiskās kaislības galvaspilsētā “apēd” lielu daļu pašvaldību vēlēšanām pievērstās uzmanības. Reizēm pārāk uzstājīgas ir arī paralēles, turklāt ar tādu apokaliptisku pieskaņu – “pazaudēsim Rīgu, pazaudēsim Latviju”, un tamlīdzīgi.

Tāpēc pirmais, ko gribētos uzsvērt, – pašvaldību vēlēšanu rezultāti nav svarīgi tikai Rīgā, bet ikvienā novadā. Arī tad, ja vietējie kandidāti nav iztaujāti televīzijas debatēs tiešraidē un, atvainojiet, pirmsvēlēšanu “makulatūras” daudzums pastkastītēs ir mazāks nekā lielajās pilsētās. Negribētos, lai vēlētājiem novados rastos priekšstats, ka viņu līdzdalība vēlēšanās ir mazāk svarīga un balss nenozīmīga. Tā nav!

Protams, tas, kas notiek galvaspilsētas politikā, ir būtiski. Konkurence sīvāka, aizdomas lielākas. Vakar uzklausīju vairāku satrauktu lasītāju telefonzvanus par iespējamām krāpšanām.

Kāds kungs izmantojis iepriekšējās balsošanas iespēju un satraukts, ka vēlēšanu iecirknī izsniegtās biļetenu kaudzītes augšpusē novietots “Saskaņas centrs”/”Gods kalpot Rīgai” saraksts, kas vēl neizlēmušajiem varētu izrādīties kā zemapziņas grūdiens atdot balsis par Nilu Ušakovu un kompāniju. Tomēr šajā gadījumā tā nav blēdība, sarakstu numuri sadalīti izlozē un saskaņiešiem tiešām ticis pirmais numurs. Visām pārējām partijām atliek cerēt, ka vēlētājs būs pietiekami politiski atbildīgs, lai neķertu pirmo, kas pagadās pa rokai, bet izdarītu pārdomātu politisko izvēli.

Pirmos “cāļus” acīmredzot skaitīs jau svētdien, kad būs zināmi provizoriskie vēlēšanu rezultāti. Tad varēs secināt, kurās pašvaldībās gaidāma varas maiņa, kur priekšā politiskais “tirgus”. Ne mazāk nozīmīgi – kuri kandidāti no sarakstiem būs iekļuvuši, kuri saņēmuši pliķi no vēlētājiem. Pašvaldību vēlēšanu noslēgums faktiski būs starta šāviens 12. Saeimas vēlēšanām.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+