×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
15. decembris, 2016
Drukāt

Māris Blāze: “Visam savs laiks!”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Māris Blāze

Decembris ir gada steidzīgākais mēnesis, kad vēlamies pagūt visu, kas gada laikā nav padarīts. Varbūt tieši tāpēc grupa “Jūrkant” aptaujā piedalās ar dziesmu “Laika nav”. “Mans pēdējā laika novērojums, ko bieži dzirdu no cilvēkiem: “Man nav laika! Man nav laika!”, un no šīs frāzes arī tapa šī dziesma,” atklāj Māris Blāze.

Aptaujas dziesma “Laika nav” ir par aktuālu tēmu – laiku, bet tas jau droši vien nav tikai par pulksteni, jo pie sienas pulkstenis var apstāties, bet laiks jau tāpat turpina skriet. “Gan jā, gan nē! Laiks un pulkstenis tomēr ir saistīti. Dziesmas teksts ir mūsdienu laikmeta novērojums divos pantiņos. Varētu uzrakstīt vairākus, bet diez vai kādam pietiktu laika visus noklausīties,” smejot teic Māris un filozofiski nosaka: “Šķiet, mēs tik daudz gribam paspēt, ka diena ir par īsu, bet šajā skrējienā piemirstam par īsto, par patieso dzīvi… Kas ir laiks? Mana atbilde ir: “Visam savs laiks”.”

Mūsu saruna turpinās par laiku, jo ir pagājis kāds laika sprīdis, kopš “Jūrkant” piedalījās aptaujā. Viss plūst un mainās, un tagad skatītāji meklē savu sirdsdziesmu. “Sirdsdziesma katram ir sava. Tā var būt ne tikai viena, bet vairākas. Katrs savu dziesmu tulko dažādās valodās. Bieži dziesmas teksts cilvēkam atgādina par kaut ko pieredzētu, izjustu vai asociējas ar kādu dzīves notikumu. Dažam vienkārši pielīp meldiņš,” teic Māris.

Šis “Jūrkant” ir jubilejas gads – 10 gadi. Par šiem gadiem Māris smaidot saka: “Dzīve kā jūra – augšā, lejā, augšā, lejā! Tiešām, grēks ir sūdzēties.” Tagad Māris strādā pie trešā grupas albuma. “Jau ceturto gadu pie tā strādāju. Pirmie divi jau nāca ļoti raiti, man liekas, ar gada pārtraukumu. Ar laiku pats pret sevi kļūsti prasīgāks, tāpēc arī vairāk laika nepieciešams. Ieraksti vienreiz un ieraksti otrreiz. Mums radio katrai dziesmai ir kādas piecas versijas. Mums darba pietiek,” nosaka Māris. Kad ieminos par jubilejas svinēšanu, Māris smaidot teic: “Mēs jau atzīmējam katru sestdienu. Spēlējam šur tur un tad arī kopā ar klausītājiem atzīmējam. Tādā veidā mēs katru sestdienu svinam svētkus. Bet tādu oficiālu… nu atkal laika nav. Visu laiku atduramies pie vienas frāzes: “Laika nav!”.”

Mūziķim ir ļoti būtiski šajā steidzīgajā laikā apstāties un pārdomāt, un sajust šo iedvesmas brīdi. “Man iedvesmai nereti pirmā ir kāda frāze. Atslēgvārdi, no kuriem sākas dziesmas būvniecība. Dziesmas teksts ir sarežģītākais etaps, jābūt ritmam un jēgai. Ja tas veiksmīgi izdodas, tad, rakstot tekstu, melodija nāk līdz,” atklāj Māris.

Nozīmīgas jubilejas ir arī tāds pārdomu laiks, lai izvērtētu paveikto un nospraustu jaunus mērķus. “Grupai desmit gados izdoti divi albumi – “Atmiņas” un “Nāc līdzi”, trešais albums būs nopērkams jau šogad Ziemassvētku tirdziņos. Visas dziesmas ir uzrakstītas. Man pat liekas, ka tur ir pāris dziesmas, kas būs jāatstāj uz nākamo albumu. Mazliet par daudz iekrājies,” nosaka Māris un vēl pie ieguvumiem viņš vēlas izcelt to, ka šajos gados rasts daudz labu paziņu, draugu. “Liela profesionālā pieredze, kādu nekur citur apgūt nevar. Ir izveidojies un turpina veidoties pats dārgākais – klausītāju loks… Mēs turpināsim strādāt un radīt, kamēr vien kādam atliks laika mūs klausīties.”

Šajā svētku laikā Māris ir kodolīgs un visiem vēl: “Priecīgus svētkus!”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+