Foto-LETA/AFP

Martins Dukurs izrauj uzvaru Pasaules kausa posmā Sanktmoricā 0

Pasaules vadošais skeletonists Martins Dukurs ar teicami aizvadītu otro braucienu piektdien izrāva uzvaru Pasaules kausa sezonas piektajā posmā dabīgā ledus trasē Sanktmoricā, Šveicē, kamēr viņa vecākais brālis Tomass Dukurs ieņēma sesto vietu.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12

Martins Dukurs pēc pirmā brauciena bija otrais, zaudējot 0,22 sekundes dienvidkorejietim Sunbinam Junam, taču otrajā braucienā latvietis parādīja teicamu sniegumu, beigās izraujot skaistu uzvaru, konkurentu pārspējot par trīs sekundes simtdaļām.

Pirmajā braucienā Sunbins Juns finišēja pēc minūtes un 7,63 sekundēm, tobrīd labojot trases rekordu, savukārt otrajā braucienā M.Dukurs viņa rezultātu pārspēja, finišu sasniedzot minūtē un 7,25 sekundēs.

Sanktmoricā, kur trase, izmantojot dabīgo ledu, tiek veidota katru gadu no jauna, rekordi tiek fiksēti katru sezonu.

Divu braucienu summā M.Dukurs finišēja pēc divām minūtēm un 15,10 sekundēm, kamēr Sunbins Juns atpalika par trīs simtdaļām, kamēr trešo vietu ieguvušais Ņikita Tregubovs no Krievijas uzvarētājam zaudēja 0,55 sekundes.

Ceturtais palika olimpiskais čempions Aleksandrs Tretjakovs, no sava tautieša atpaliekot par 0,13 sekundēm, piektais palika Aleksandrs Gasners no Vācijas, kamēr T.Dukurs labāko trijniekam zaudēja 0,38 sekundes, bet no sava brāļa atpalika gandrīz par sekundi.

M.Dukurs šoreiz abos braucienos starta ieskrējienu veica no neierastās labās puses, tā cenšoties iegūt priekšrocības trases augšdaļā. Pirmajā braucienā tur latvietim bija kļūdas, ko viņš atzina arī pēc brauciena, sakot, ka tas nav bijis labs. Savukārt otrais brauciens uzvarētājam izdevās izcils, kas ļāva gūt otro panākumu šajā sezonā un nostiprināties Pasaules kausa kopvērtējuma līderpozīcijā.

Vēlāk piektdien sacentīsies arī dāmas, kur dalībnieču vidū būs Lelde Priedulēna.

Brāļi Dukuri pirms nedēļas Vācijas trasē Vinterbergā triumfēja Eiropas čempionātā, kas reizē bija arī Pasaules kausa ceturtais posms. Astoto gadu pēc kārtas par Vecā kontinenta čempionu kļuva M.Dukurs, kamēr viņa vecākais brālis palika otrais. Brāļi ceturto reizi karjerā Eiropas čempionātā svinēja totālu panākumu, pie dubultuzvaras tiekot arī 2012. un 2014.gadā, bet pērn tieši Sanktmoricā Eiropas čempionāta iznākums bija unikāls, jo latvieši sasniedza identisku rezultātu un abi tika pie zelta. Tiesa, Pasaules kausa ieskaitē viņi dalīja otro vietu, jo uzvarēja Sunbins Juns.

M.Dukurs šosezon lūko kļūt par astoņkārtēju Pasaules kausa ieguvēju, piedevām tikt pie astotā titula pēc kārtas.

Iepriekšējā sezonā viņš guva kārtējo drošo uzvaru kopvērtējumā, aiz sevis atstājot Sunbinu Junu, kurš savukārt tikai par 27 punktiem apsteidza T.Dukuru.

Tāpat M.Dukurs iepriekšējā sezonā ceturto reizi triumfēja pasaules čempionātā.

Pašlaik 32 gadus vecais M.Dukurs ir pēdējo gadu pasaules labākais skeletonists. Par pasaules čempionu latvietis kļuvis četras reizes – 2011., 2012., 2015. un 2016.gadā, bet 2013.gadā viņš ieguva sudrabu. Savukārt 35 gadus vecais T.Dukurs pasaules čempionātos ticis pie vienas bronzas godalgas, ko ieguva pērn.

Tikmēr aizvadītajā nedēļā dāmu sacensībās, kur snigšanas dēļ tika veikts tikai viens brauciens, Priedulēna Eiropas čempionāta ieskaitē bija septītā, bet Pasaules kausa posmā ieņēma devīto vietu.

Pasaules kausa kopvērtējumā līdere ar 829 punktiem ir Žaklīna Lelinga no Vācijas, kurai ar 753 punktiem seko austriete Janīna Floka, bet trešā ar 738 punktiem ir vāciete Tīna Hermana.

Savukārt Priedulēna ar 656 punktiem tagad atrodama astotajā pozīcijā.

Priedulēna šosezon labāko rezultātu Pasaules kausa posmos sasniedza gada sākumā, kad Altenbergas trasē, Vācijā, viņa bija piektā. Savukārt sezonas pirmajos divos posmos Ziemeļamerikā viņa bija devītā Vistlerā un septītā Leiklplesidā.

Pērn Sanktmoricas trasē Priedulēna palika septītā.

Pirms pagājušās sezonas Priedulēnai Pasaules kausa posmos augstākā bija 12.vieta, bet iepriekšējā sezonā viņa pirmajos trijos posmos allaž bija labāko sešiniekā. Sportiste janvārī triumfēja pasaules junioru čempionātā, bet sezonas noslēdzošajā Pasaules kausa etapā palika vien sekundes simtdaļas attālumā līdz pirmajam pjedestālam.

Pagājušajā Pasaules kausa sezonā Priedulēna, piedaloties piecās no astoņām sacensībām, kopvērtējumā izcīnīja 13.vietu.

Sestdien Pasaules kausa posmā Sanktmoricā medaļas dalīs bobsleja divnieki, kā arī sacentīsies bobslejistes, bet svētdien notiks bobsleja četrinieku cīņas

LETA jau ziņoja, ka aizvadītajā mēnesī lielākā aktualitāte saistībā ar skeletonu bija Soču trasē iepriekš plānotā pasaules čempionāta atcelšana. Kā pirmie pret došanos uz Krieviju iebilda tieši Dukuri, paziņojot ka uz Sočiem nedosies. Turpinājumā publisku atbalstu Latvijai izteica arī citas nācijas, bet IBSF lēma planētas meistarsacīkstes bobslejā un skeletonā pārcelt uz Kēnigszē trasi, Vācijā.

Pasaules kausa izcīņā skeletonā šosezon paredzēti astoņi posmi. Pēc etapa Sanktmoricā sacensības notiks arī Kēnigszē, Īglsā un Phjončhanā.