Kultūra
Teātris un kino

Mārtiņš Sirmais un “Prāta vētra” aizkustinošā filmā par japānieti Latvijā 0

Publicitātes foto

Režisora Māra Martinsona Latvijas – Japānas kopražojuma spēlfilma “Maģiskais kimono” 1. decembrī sāks ceļu pie skatītājiem, šodien preses konferencē paziņoja studija “Krukfilms”.

Tas ir trausls stāsts par japāņu sievieti, kura pārdzīvojusi Kobes zemestrīci un vairāk nekā 20 gadus nespēj atsveicināties no savas pagātnes, un, nokļūstot Latvijā, pilnīgi svešu cilvēku, citas vides, domāšanas un izturēšanās apstākļos viņas dzīve apgriežas kājām gaisā. Tas ir smeldzīgs un reizē dzīvespriecīgs stāsts par patiesu mīlestību, ko, lai kas arī notiktu, nekad nevar pazaudēt.

Filma ir filmēta Latvijā (Rīga un Rundāles pils) un Japānā (Rīgas sadraudzības pilsēta Kobe), piedaloties pazīstamiem japāņu aktieriem, kas ir galveno lomu atveidotāji – Kaori Momoi un Isei Ogata un latviešu aktieriem Artūram Skrastiņam, Andrim Keišam, Andrim Bulim un Alisei Polačenko, kā arī īpašo lomu atveidotājiem Mārtiņam Sirmajam un grupai “Prāta vētra”.

Japānā “Maģiskais kimono” pirmizrādi piedzīvoja jau 24. jūnijā, klātesot režisoram Mārim Martinsonam un galveno lomu atveidotājiem. Filmu vēl joprojām izrāda Japānas kinoteātros.

“Filmas pirmizrāde Latvijā man kā režisoram ir ļoti ilgi gaidīts notikums. Japānā filma ir veiksmīgi uzsākusi savu ceļu pie skatītājiem, ceru arī, ka latviešu skatītājos filmas stāsts ienesīs ne tikai divu dažādu kultūras kodu satikšanos,” pauda filmas stāstu režisors Māris Martinsons.

Režisors ar japāņu aktrisi Kaori Momoi jau strādājis kopā pie divām filmām. Pirms filmēšanās Latvijā Kaori Momoi un Isei Ogata duets lieliski izskatījās Aleksandra Sokurova filmā “Saule” (2005), atveidojot imperatora laulāto pāri. “Man kā režisoram tā ir brīnišķīga sajūta, ka abi aktieri filmējas atkal kopā manā filmā. Tāpat vēlējos, lai kopā ar šiem japāņu kino grandiem piedalītos kaut daži no Latvijas labākajiem aktieriem, kuru vidū ir Artūrs Skrastiņš un Andris Keišs. Kā arī man sen jau bija vēlēšanās ieraudzīt kāda filmā gan Mārtiņu Sirmo, gan “Prāta vētru”,” stāsta Martinsons.

Galerijas nosaukums

LA.lv