×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Hermīne, Estere
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
1. jūnijs, 2017
Drukāt

Medicīnas personāla pieejamībai no ES fonda paredzēti 8,4 miljoni eiro (2)

Foto - Shutterstock.comFoto - Shutterstock.com

Lai uzlabotu ārstniecības un ārstniecības atbalsta personāla pieejamību reģionos, no Eiropas Sociālā fonda (ESF) šī mērķa sasniegšanai paredzēti vairāk nekā 8,4 miljoni eiro, informē Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA).

CFLA uzaicinājusi Veselības ministriju sagatavot projekta iesniegumu ESF finansējuma saņemšanai.

Iedzīvotājiem, kuri dzīvo ārpus Rīgas, paredzēts uzlabot pieejamību veselības jomā strādājošajiem speciālistiem, kuri sniedz pakalpojumus sirds un asinsvadu, onkoloģijas, bērnu aprūpes un garīgās veselības jomā. Plānots, ka, īstenojot paredzētos pasākumus, kopumā reģioniem tiks piesaistītas vairāk nekā 1400 ārstniecības personas.

Projekta gaitā ārstniecības un ārstniecības atbalsta personas – ārsti, ārsta palīgi, medicīnas māsas, māsu palīgi, vecmātes, fizioterapeiti un ergoterapeiti -, kuras pretendē uz darbu ārpus Rīgas esošā ārstniecības iestādē, var pretendēt uz vienreizējo kompensāciju, ikmēneša uzturēšanās izmaksu kompensāciju. Atbalsts paredzēts arī ārpus Rīgas esošām ģimenes ārstu praksēm – kompensācijas par specifisko zināšanu, informācijas un pieredzes nodošanu paredzētas gan pensionētiem ģimenes ārstiem, kuri nodod ārsta praksi, gan pensijas vecumu nesasniegušajiem, iepriekš ārpus reģioniem strādājošajiem ģimenes ārstiem, kas pārņem ģimenes ārsta prakses vietu.

Specifiskā atbalsta ietvaros pieejamais kopējais attiecināmais finansējums ir 9 960 103 eiro, tai skaitā ESF finansējums – 8 466 087 eiro un valsts budžeta finansējums 1 494 016 eiro.

Projekta iesniedzējs un finansējuma saņēmējs ir vadošā valsts pārvaldes iestāde veselības nozarē – Veselības ministrija. Projekta iesniegums Veselības ministrijai ir jāiesniedz CFLA līdz 2.augustam.

CFLA ir Finanšu ministrijas resora iestāde, kura uzrauga Eiropas Savienības fondu un citu finansējuma avotu projektu ieviešanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Arī 90.gados plānoja Atbildēt

    Taču,lai neatkārtotos 90.gadu slimokasu izsaimniekošana un bankrots,svarīgi ir atcerēties,ka:”Tas bija tikai nosaukums,jo no klasiskajām slimokases funkcijām tika izpildīta tikai neliela daļa.Slimokasei jābūt tikai divām pusēm-ārsta un pacienta pusei,nevis trim-pa vidu arī administratoriem.Pirmskara Latvijā,lemjot par veselības aprūpes jautājumiem,ārstiem bija sava profesionālā savienība,kas viņus pārstāvēja,slimokasēm sava savienība,no katras bija pa trim pārstāvjiem,un bija viens pārstāvis no Veselības departamenta,bet viņam nebija balsstiesību.Tātad faktiski pārstāvniecībā bija tikai divas puses-ārsta un pacienta.Pacients vienmēr bija noteicošais.Tagad pacienti savas tiesības var īstenot tikai politiskā ceļā caur partijām.Pasakiet man vienu partiju,kura aizstāvētu pacientus? Tas būtu jādara sociāldemokrātiem,bet Latvijā tādu nav.Varbūt saskaņas centru tas interesēs? Uz to pusi velk.Bet viņi vēl nav atjēgušies,ka ar to varētu iegūt ārkārtīgi daudz.” Skat.”Kaut kājas basas,tomēr bija slimokases”.Intervija ar Arni Vīksnu,LA,18.septembris 2013.

  2. Caurā spainī ūdeni nesasmelt. Kārtējais projekts shēmu sildīšanai, no kura ne cents nenonāks teorētiskajam mērķim.

Draugiem Facebook Twitter Google+