×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
29. novembris, 2012
Drukāt

Mediju eksperte: Kota aiziešana no LTV paver iespējas pozitīvām pārmaiņām

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Televīzijas (LTV) ģenerāldirektora Edgara Kota aiziešana no amata gadu mijā un konkursa rīkošana, lai līdz 15.februārim izvēlētos jaunu LTV valdi, paver iespējas pozitīvām pārmaiņām un LTV vadības pagātnes kļūdu seku novēršanai, sarunā ar biznesa portālu “Nozare.lv” teica mediju eksperte un Rīgas Stradiņa universitātes pasniedzēja Anda Rožukalne.

“LTV varētu mainīties tad, ja izmainītu tos pamatus, uz kā LTV turējusies Kota vadībā. Viņš turpināja strādāt un būtībā nostiprināja to problēmu loku, kas jau pirms viņa traucēja LTV iegūt spēcīgu pozīciju tieši kā sabiedriskajam medijam. Bija maz jaunu ideju, maz drosmīgu eksperimentu tieši žurnālistikas jomā,” teica Rožukalne.

Viņasprāt, divas kļūdas, ko pielaida LTV vadība pēdējos gados, bija pārcenšanās konkurēt ar komerctelevīzijām un to izklaides piedāvājumu, kā arī pārmērīga tiekšanās sabiedrisko televīziju vadīt kā parastu biznesu.

“Kota vadībā LTV centās nevis stiprināt saturisko unikalitāti, bet konkurēt ar komerciālajiem kanāliem, saturā maisot gan sabiedriskajam medijam raksturīgo saturu, gan izklaidējošo saturu. Tā varētu arī rīkoties, ja vien pamazām nebūtu zaudēta sabiedriskās televīzijas loma,” viņa sacīja.

“LTV Kota vadībā gāja cauri tā saucamajam biznesa menedžmenta periodam, kad uz sabiedrisko mediju skatījās kā uz jebkuru citu biznesa uzņēmumu. Citās valstīs šāda pieeja ir atzīta par kļūdainu jau pirms kādiem desmit gadiem, jo, pat uzlabojot finanšu darbības efektivitāti, bet priekšplānā izvirzoties peļņas mērķim, tiek zaudētas tieši sabiedriskā medija unikālās funkcijas,” teica Rožukalne.

Jaunās valdes konkursa nolikumā ietverto koncepciju, ka LTV augstāko vadību veidos trīs personas, katra ar savu atbildības jomu un prasībām, ka tiem jābūt ar mediju pieredzi, Rožukalne uzskata par iespēju LTV atgūt zaudētās pozīcijas.

“Domāju, ka nevajadzētu atkārtot citu kļūdas un medija vadībā pieņemt cilvēkus, kas nezina vai neatzīst mediju darbības īpašo raksturu un sabiedrisko mediju unikālās funkcijas. Tās ir – sniegt sabiedrībai tādu saturu, kas tai palīdz attīstīties. Tas būtu strupceļš. Daudzi veiksmīgi sabiedriskie mediji panākumus guvuši tieši tāpēc, ka tos vada cilvēki ar mediju darba pieredzi un vēlmi kā prioritāti redzēt saturu, nevis citus uzņēmējdarbības aspektus,” viņa sacīja.

Tomēr mediju eksperte uzsvēra, ka “LTV reitingu uzlabošana prasīs gadus, tā iespējama tikai ar satura un ar savas pozīcijas mainīšanu. Auditorijas attieksmi nav viegli mainīt, bet to var izdarīt tikai ar satura palīdzību. Ar tādu saturu, kurā būtu labi atpazīstama drosmīga, spēcīga, atbildīga žurnālistika un interese par sabiedrībai būtisko. Valdei ir jāpieņem daudz lēmumu, lai to panāktu”.

Jau ziņots, ka Kots ar gadu miju pametīs LTV vadītāja amatu, jo saņēmis jaunu darba piedāvājumu. Par savu nodomu nekandidēt uz LTV ģenerāldirektora amatu Kots jau bija vairākkārt izteicies medijiem.

1967.gadā dzimušais Kots darbojies LTV no 1990.gadu sākuma, tad vairākus gadus vadījis reklāmas sabiedrību “Labvakar”, bet no 2003.gada atgriezies vadošos amatos LTV, kad toreizējais LTV ģenerāldirektors Uldis Grava iecēlis viņu LTV ģenerāldirektora vietnieka amatā. Pēc Gravas aiziešanas 2004.gadā viņš bijis ģenerāldirektora vietas izpildītājs, pēc tam ģenerāldirektora vietnieks ražošanas jautājumos un 2007.gadā pēc toreizējā LTV vadītāja Jāņa Holšteina atkāpšanās pildījis ģenerāldirektora pienākumus.

No 2008.gada Kots ir LTV ģenerāldirektors un vienīgais valdes loceklis. Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes izsludinātais konkursa nolikums paredz, ka LTV būs trīs valdes locekļi, no kuriem viens pildīs valdes priekšsēdētāja funkcijas, bet pārējie divi katrs atbildēs par programmu attīstības jautājumiem un par finanšu un tehnoloģiju jautājumiem.

Jau ziņots, ka pretendenti LTV valdes amatiem var pieteikties līdz 2013.gada 15.janvāra plkst.16, personiski iesniedzot slēgtu aploksni NEPLP sekretariātā Rīgā, Doma laukumā 8A, 6.stāvā, pieteikumā norādot, uz kuru valdes locekļa amatu kandidē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+